Latvijas iedzīvotāji noteikti nevar lepoties ar teicamu zobu veselību un to, ka dzīves otrajā pusē mutē visi zobi vēl ir savās vietas. Kā rīkoties - dzīvot bez zobiem vai aizvietot trūkstošos zobus ar mākslīgajiem, raidījumā Kā labāk dzīvot skaidro protezēšanas speciālists Arnolds Bite un zobārste Inta Rozenbaha.

Zobārste Inta Rozenbaha norāda, ka žoklis ir noteikti ir jāprotezē, ja izrauto zobu vietā neko neliek, rodas citas problēmas – tiek traumēti košanas muskuļi, žokļa locītava deformējas u.c. Ja mutes dobumā ilgi nav zobu, protezēšana ir grūtāka un līdz ar to stipri dārgāka. Tāpat ārste bilst, ka iestājas par to, ka katrs zobs jācenšas saglabāt, cik vien ilgi iespējams. Mūsdienas iekaisušus zobus var izārstēt, nav uzreiz jārauj. Protams, katrs gadījums jāskatās individuāli. 

Diemžēl daudzi cilvēki neatļaujas veikt protezēšanu, jo uzskata, ka tas ir salīdzinoši dārgi. Speciālisti norāda, ka mūsdienu tehnoloģijas šajā jomā ļauj apmierināt dažādas prasības un palīdzēt visiem. Tāpēc vispirms noteikti vajag konsultēties ar zobārstu par iespējām.