Raidījuma skanēšanas laikā variet sazināties, zvanot uz tālruņa numuriem 67222888, 67225599, kā arī aicinām sūtīt Whatsapp ziņas uz numuru 25660440.


"Es gribu aicināt nelikt vienādības zīmi starp ideoloģisko platformu, uz kuru balstās grupējums, kas sevi dēvē par "Islāma valsti", un islāma ticību kopumā," diskusijā raidījumā Krustpunktā norāda sociālantropoloģe Ieva Raubiško. 

"Islāma valsts karo ne tikai daudz ar Rietumiem, bet ar pašiem musulmaņiem," vērtē Laima Geikina. 

"Cēloņi, kāpēc cilvēki izvēlas iesaistīties šajā “Islāma valstī” un asiņainajā cīņā, ir diezgan triviāli," turpina Geikina. "Vai nu viņi bijuši ilgstoši ekonomiski nenodrošināti, vai viņos ir kāds aizvainojums par to, ka viņiem nav pienācīgi pievērsta uzmanība. Nav tālu jāmeklē, mēs tepat Latvijā atrodam sociālās grupas, kas jūtas aizvainotas tādēļ, ka nevar iemantot labkājīgu dzīvi. Viņi arī ir gatavi pasauli dalīt baltajā un melnajā un cīnīties."

Islāms. Šis vārds dažādiem cilvēkiem ir dažādu priekšstatu apvīts. Lielai daļai tas asociējas ar terorismu un tā saucamo "Islāma valsti", kā viņi paši sevi dēvē, kur reliģijas vārdā šķiet, dzīvība nav pat graša vērta. Citiem tie ir bēgļi ar svešu un uzbāzīgu, bieži arī biedējošu kultūru. Vēl kādiem tā ir eksotika un kaut kas intriģējošs. Protams, miljoniem cilvēku tas ir svētums, dievišķais, viņu dzīves jēga un saturs. Ko mēs zinām par šo reliģiju - cik daudz tā ir miera un mīlestības sludinātāja un kur ir vardarbības robeža? Kāpēc teroristi ir gatavi mirt Allaha vārdā, bet visi pārējie musulmaņi apgalvo, ka tam nav nekāda sakara ar islāmu? Kā pret šo reliģiju izturēties mums, kam tā nav tradīcija un līdz ar to grūti izprotama. Studijā diskutē Latvijas Islāma kultūras centra priekšsēdētājs Hamza Abu Umars jeb Jānis Lūciņš, Latvijas Universitātes teoloģijas doktore Olga Petrova, kura ir aizstāvējusi disertāciju par džihādu islāmā un tā izpratni Eiropā un Latvijā, kā arī Latvijas Universitātes Teoloģijas fakultātes profesore Laima Geikina un LU Humanitāro zinātņu fakultātes docente, sociālantropoloģe Ieva Raubiško. Raidījuma laikā sazvanīsim arī dzejnieku Uldi Bērziņu, kurš ir iztulkojis latviski Korānu.