Raidījuma skanēšanas laikā variet sazināties, zvanot uz tālruņa numuriem 67222888, 67225599, kā arī aicinām sūtīt Whatsapp ziņas uz numuru 25660440.


Pēcvēlēšanu debates. Studijā: politoloģe , RSU profesore Ilga Kreituse, žurnāla ”IR” galvenā redaktore Nellija Ločmele, politologs, sabiedrisko attiecību aģentūras "Mediju tilts" konsultants Filips Rajevskis un žurnālists Māris Zanders.

Diskusijas dalībnieki uzskata, ka pašvaldības vēlēšanas Rīgā ir bijis kā tramplīns nākamajām Saeimas vēlēšanām. Ilga Kreituse domā, ka partiju „Saskaņa” un „Gods kalpot Rīgai” uzvara nesola vienkāršu tālāko procesu. Pirmkārt, iegūto vietu skaits ir mazāks nekā iepriekš, otrkārt, nav skaidrs, kā sadalīsies spēki frakcijas iekšienē. Nils Ušakovs ir aicinājis: nāciet pie mums, runāsim par sadarbību, taču var gadīties, ka tiksit līdz durvīm, ne tālāk. Svarīgi, cik liela ietekme būs Andrim Amerikam.

Latvijas Reģionu apvienība un Jaunā konservatīvā partija ieguvušas apmēram 13 % balsu, kas nozīmē, ka Rīgas Domē tām būs pa 9 deputātiem. Diskusijas dalībnieki uzskata, ka Domē savu lomu varētu nospēlēt Juta Strīķe, kurai ir KNAB darba pieredze, viņa zinās „no kuras dobes burkānu izraut”. Ir cilvēki, kas gaida pārmaiņas.  Māris Zanders domā, ka sabiedrībā ir zināms cilvēku daudzums, kuriem „piegriezies” notiekošais. Filips Rajevskis vērtē, ka šīs divas partijas saņēmuši tās vēlētāju balsis, kas „nobirušas” no Nacionālās apvienības un partijas „Vienotība” atbalstītājiem..

Nellija Ločmele uzskata, ka Baibas Brokas virzīšana par līderi Rīgā NA sarakstā bijusi kļūda. Viņai savulaik kā tieslietu ministrei tika atņemta pielaide valsts noslēpumam. Vēlētājus noteikti ietekmējis arī fakts, ka viņa ir Nila Ušakova dzīvesbiedres draudzene. Savukārt  Ilga Kreituse norāda, ka Latvijas Universitātes pasniedzēji, kur par rektora biroja vadītāju strādā Baiba Broka, droši vien bijuši šokā uzzinot, ka viņa gadā saņēmusi 51 000 eiro. LTV diskusijā Nils Ušakovs slavēja tikai Baibu Broku kā vienīgo, kura saprot pašvaldību darbu, tas varēja arī nostrādāt tā, ka atņēma NA balsis.

Runājot par Jūrmalu, fenomens, ka atbalsts Gatim Truksnim (ZZS), tomēr diskusijas dalībnieki atzīmē, ka viņa laikā pārtraukusies notikumu ķēde, kad Jūrmalas Domes vadītāji nonākuši tiesībsargājošo institūciju redzes lokā, un ir pat jau sodu izcietuši, kaut arī  Truksnis bija nonācis Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja redzeslokā.

Liepājā uzvarējušas 3 partijas, taču tas liek domāt, kurš ar kuru sadarbosies: priekšgalā līdzšinējais mērs Uldis Seskis no Liepājas partijas un Jānis Vilnītis Latvijas Reģionu apvienības. Trešais spēks - partija "Saskaņa".

Daugavpils pilsētā uzvarējusi esošā mēra Jāņa Lāčplēša vadītā Latgales partija un partija "Saskaņa" - abas ieguvušas līdzīgu vēlētāju atbalstu.

Ventspilī  uzvarēja pašreizējā ilggadējā pilsētas mēra Aivara Lemberga partija “Latvijai un Ventspilij”. Par Lemberga partiju balsoja 62,13%, un balsu skaits ir mazāks nekā iepriekšējās vēlēšanās.  Par Nacionālās apvienības, “Vienotības” un Latvijas Reģionu apvienības - 24,59%. Eksperti uzskata, ka bijusi kļūda par līderi izvirzīt Ģirtu Valdi Kristovski. Māris Zanders uzsver, ka šim sarakstam bija pietiekami lieli PR resursi, bet rezultāts nebija atbilstošs. Tika apgūta nauda, bet ne radīts produkts. Ko darīs Kristovskis? Vai atradīs ceļu uz Jauno konservatīvo partiju? Ilga Kreituse pārliecināta, ka viņu tur neņems.

Diskusijas dalībnieki uzskata, ka bijuši trūkumi vēlēšanu organizēšanā un norisē. Drošības policija saņēmusi vairāk nekā 10 ziņojumu. Tas met ēnu uz CVK vadītāju Arni Cimdaru. Nellija Ločmele atgādina, ka vēlēšanas nozīmē varas maiņu, un tā vienmēr ir sāpīga. Filips Rajevskis jautā, kur atradās ārzemju novērotāji. Tie atradās Kongresu namā. Kur ērtāk.