Raidījuma skanēšanas laikā variet sazināties, zvanot uz tālruņa numuriem 67222888, 67225599, kā arī aicinām sūtīt Whatsapp ziņas uz numuru 25660440.


Svētdien, 5. jūlijā, Grieķijā notikušais referendums ir saistāms ar politiskiem iemesliem, diskusijā raidījumā Krustpunktā norāda gan Ivars Godmanis, gan Aldis Austers.

Godmanis skaidro, ka ir iepazinies ar Cipra valdības priekšlikumiem un Eiropas Komisijas atbildes priekšlikumiem un tie gandrīz neatšķiras. Viņš norāda, ka referendums bija vajadzīgs politisku iemeslu dēļ.

Austers pieļauj, ka referendums rīkots iekšpolitisku iemeslu dēļ un ar šo referendumu Ciprs glābj savu pozīciju. "Solis riskants un tālākās perspektīvas neskaidras, sekas vēl nav apzinātas. Grieķijas vēlētājs nobalsoja par jautājumu, par kuru viņam nav skaidrības," bilst Austers.

Grieķi savu izvēli ir izdarījuši. Pārliecinoši. Vairāk nekā 60 procenti balsojuši pret vienošanās nosacījumiem ar kreditoriem. Grieķi svin uzvaru referendumā. Bet kas notiks tālāk?  Otrdien uz ārkārtas samitu pulcēsies eirozonas līderi. Versijas ir dažādas. Tikmēr eiro kurss krīt. Krustpunktā analizējam to, kas tagad notiks ar eiro, ar Grieķiju un kādas visam varētu būt sekas. Studijā Ekonomistu apvienības 2010 prezidents Ojārs Kehris, bijušais premjers Ivars Godmanis, LU profesors politologs Juris Rozenvalds un Eiropas Latviešu apvienības priekšsēdētājs un Latvijas Ārpolitikas institūta pētnieks Aldis Austers. Pa tālruni sazināmies ar Eiropas Parlamenta deputātu Krišjāni Kariņu.