Krustpunktā studijā labklājības ministrs Jānis Reirs (“Vienotība”). Viņš atbild uz jautājumiem par pensiju indeksāciju, tikko notikušo un vēl turpmāk paredzamo, skaidro gaidāmās un iecerētās izmaiņas ģimenes valsts pabalstu jomā, analizē, kā sakārtot sistēmu, lai bērni nenonāktu bērnunamos un ģimenēm nebūtu tik ilgi jāgaida, lai varētu rūpēties par kādu bērniņu. Tāpat ministrs skaidro, kas darīts, lai uzlabotu situāciju Latvijas bērnunamos.

Situācija Latvijā esošajos bērnunamos ir kardināli uzlabojusies, un par to liecina dažādu iestāžu ziņojumi, norāda labklājības ministrs Jānis Reirs. Pēc viņa teiktā, situācija bērnunamos Latvijā ir jāvērtē kopš 2000. gada sākumā. Sākotnēji bērnunamos bijusi izplatīta fiziska vardarbība. Pēc sodu noteikšanas fizisko vardarbību nomainījusi emocionālā vardarbība. Pēdējā laikā situācija bērnunamos ir uzlabojusies, un par to liecina gan ANO ekspertu ziņojumi, gan Valsts bērnu tiesību aizsardzības inspekcijas un Labklājības ministrijas speciālistu bērnunamos veikto auditu rezultāti.

Labklājības ministrija piedāvā nepalielināt esošo ģimenes valsts pabalstu apmēru, bet daudzbērnu ģimenēm paredzēt 100 eiro piemaksu mēnesī, skaidro Jānis Reirs. Vienlaikus ministrs atzina, ka šis ir viens no septiņiem vai astoņiem priekšlikumiem, kas pašlaik "cirkulē" saistībā ar ģimenes valsts pabalsta reformu.

Pirmajā pusstundā jautājumus uzdos žurnālistes Ieva Alberte no žurnāla “Ir” un Annija Petrova no Latvijas Radio Ziņu dienesta. Otrajā pusstundā – klausītāji.