Klausītāji izvaicā. Studijā mūziķis, izdevējs un dzejnieks Guntars Račs. Viņš stāsta, ka žurnālā "IR" publicētās "oligarhu sarunas" izlasījis ceļā uz Portugāli. Tad sapratis, ka, lai kas pats būtu, 

man ir svarīgi, kādā valstī es dzīvoju. Svarīgi saprast, kas ir kas un kurš ir kurš. Lai arī cik senas ir šīs sarunas, vajag celt un ir tās jāceļ gaismā. Molotova Ribentropa pakts arī ir vecs, vai tāpēc to vajag aizmirst? Tie cilvēki neies pie bikts. Vienīgais, kas viņus pārmācīs, ir tiesībsargājošās iestādes.

Daudzi, kuri iesaistīti, domā, kuru pametīs zem vilciena, kurš būs tas vienīgais vainīgais. Es jau redzu dažas kandidatūras, kas paši uzprasās, jo viņiem atpakaļ ceļa nav. Acīm redzot, tās "ziepes" ir savārītas tik daudz, ka viņi nevar turpināt savas darbības. Es nebrīnos, ka Latvijas lielākais runas vīrs Aivars uzprasās, lai viņu sapalosītu. Tad pārējie paliks veseli, - domā Guntars Račs. - Protams, man, tāpat kā visiem, gribētos, lai viss notiek tiesiskā ceļā nevis linču tiesā. Mani vairāk izbrīna, ka pie tāda pierādījumu kopuma, kas mums visiem nerada nekādas šaubas, bijis tāds iznākums.

Uz klausītājas Zanes jautājumu, ko Rača kungs domā ar izteikumu, ka šobrīd notiek uzbrukums Latvijas Radio, viņš skaidro, ka nav īpaši jāiedziļinās dokumentos, lai no sociālajiem tīkliem uzzinātu to, ka Latvijas radio šobrīd izsaka neuzticību, ja ne NEPL Padomei kopumā, tad savam kuratoram, lai gan, juridiski ņemot, var izteikt neuzticību tam, kam esat izteikuši uzticību. Šo cilvēku ievēl Saeima un partijas, bet

man gribot negribot savilkās kopā tas, ko es lasīju šajās oligarhu sarunās par to, ka netiek galā ar Latvijas Radio. Nu ko lai mēs, cilvēki, par to domājam? Mēs domājam, ka kādam jātiek galā ar Latvijas Radio. Un Latvijas Radio, es varu teikt godīgi, man šobrīd ir vienīgais Latvijas medijs, kam es tiešām uzticos. Gan zinot šos cilvēkus, gan sekojot ilgstoši līdzi. Nu, es pats esmu strādājis Latvijas Radio un zinu, ka tāds lobisms vienkārši neiet cauri.