Klausītāji izvaicā. Studijā režisore Antra Cilinska par aktualitātēm Latvijā un kino. Par padarīto un iespējamo.

Antras Cilinskas filmā „Provokācijas anatomija” omonietis Sergejs Kuzmins stāsta, ka Rīgā jau viss bijis sagatavots lielam slaktiņam, kura laikā tiktu ieņemta gan Latvijas Tautas Frontes, gan Augstākās Padomes, Ministru Padomes, Preses nama, Latvijas Televīzijas un Radio ēkas. Taču nezin kādu iemeslu dēļ izrēķināšanās ar žurnālistiem, Latvijas Tautas Frontes pārstāvjiem un republikas vadību pusstundu pirms paredzētā laika tikusi atcelta. Kā filmā izteicies Kuzmins - to nezinājuši arī omonieši. Tādu, lūk, laikmeta liecību iemūžinājusi Antra. Viņa uzņēmusi daudz filmu gan kā režisore, gan scenāriste, gan producente

Dokumentālā filma "Laimes formula", kas tapusi Jura Podnieka studijā, stāsta par četriem darbīgiem, veselīgiem cilvēkiem, kuri savu laimes formulu atraduši saiknē ar dabu - peldot, kustoties, dzerot tēju vai bebru dziedzeru uzlējumu. Filmas režisore Antra Cilinska pēc sarunām ar savas filmas varoņiem secina, ka mūsdienās sabiedrībā bieži valda slinkums, lai kaut ko apņemtos darīt savā labā.

«Vienmēr ir prieks un atvieglojums par labi padarītu darbu,» saka režisore un kā vienu no spilgtākajiem gandarījuma piemēriem min dokumentālo filmu "4. maija republika", kas veidota kopā ar Jāni Domburu kā scenārija autoru.

.Par notiekošo ap "oligarhu sarunām" viņa saka:

Ir sajūta, ka esam iemaldījušies zirnekļu tīklā un netiekam ārā. Kā tādā purvā mīcāmies. Taču agrāk vai vēlāk būs tās lietas jāizrunā.