Pavisam drīz Latvija ieies savā simtajā gadā tas iezīmēsies ar daudziem lieliem kultūras pasākumiem, tāpēc jāraugās, lai viss būtu laikus gatavs. Krustpunktā studijā kultūras ministre Dace Melbārde. Saruna par kultūru un mediju politiku, arī par sabiedriskajiem medijiem. Pirmajā daļā viņa atbild uz žurnālistu jautājumiem. Studijā arī Inese Lūsiņa no laikraksta „Diena” un Māra Rozenberga no Latvijas Radio ziņu dienesta. Savukārt otrajā daļā jautājumus uzdot klausītāji.

Nacionālā koncertzāle ir Kultūras ministrijas prioritāšu pirmajā vietā, norāda kultūras ministre Dace Melbārde. Šobrīd valdība ir pieņēmusi lēmumu dot Kultūras ministrijai uzdevumu izstrādāt publiskās-privātās partnerības modeli koncertzāles būvniecībai, tāpat ir rezervēts finansējums Eiropas fondu ietvaros.

Ministre atklāj, ka notikumus Latvijas Radio vērtē no mediju politikas mērķu viedokļa. Viņa arī skaidro nākamā gada prioritātes Kultūras ministrijas budžetā: galvenā prioritāte - atalgojuma pieauguma nodrošināšana nozarē strādājošiem, prioritāras šajā ziņā būs kultūras mantojuma nozares.

“Nozarē nodarbināto atalgojums katram ministram, kas nāks, būs prioritāte. Vidēja alga aug strauji, jāskatās līdzi, lai varētu piesaistīt profesionāļus,” bilst Dace Melbārde.

Žurnālisti vaicā par remontdarbu virzību Mežaparka Lielajā estrādē, klausītājus arī interesē, kādas būs iespējas iegādāties biļetes uz 2018. gada dziesmu un deju svētkiem.

Ministre arī skaidro Radošo personu likumprojekta virzību un kāds ir ministrijas skatījums par Vāgnera zāles attīstību.