Raidījuma skanēšanas laikā variet sazināties, zvanot uz tālruņa numuriem 67222888, 67225599, kā arī aicinām sūtīt Whatsapp ziņas uz numuru 25660440.


Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisija (SPRK) ir nākusi klajā ar brīdinājumu uzmanīties no nelegālajiem interneta pakalpojumu piedāvātājiem. It īpaši Rīgā tādu ir daudz. Runa nav tikai par negodīgu komercpraksi un nodokļu nesamaksāšanu. Uzrodas arī krāpnieki, kas it kā piedāvā internetu par lētu naudu, bet pēc tam pazūd – nav ne naudas, ne interneta. Par to, kas notiek šajā pakalpojumu tirgū, runāsim Krustpunktā pēc vieniem, studijā būs Iekšlietu ministrijas Nozares politikas direktors  Dmitrijs Trofimovs, Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisijas elektronisko sakaru un pasta departamenta direktora vietnieks Aleksandrs Čerņakovs-Neimarks, Patērētāju tiesību aizsardzības centra galvenais juriskonsults Dainis Platacis un Latvijas Interneta asociācijas izpilddirektors Viesturs Šeļmanovs-Plešs.

Nelegālie interneta un televīzijas pakalpojumu piedāvātāji ir problēma, par to vienisprātis ir visi diskusijas dalībnieki un arī par to, ka labāk ir pakalpojumu pirkt pie oficiāli reģistrēta pakalpojumu sniedzēja, jo tā ne tikai nekropļo uzņēmējdarbības vidi, bet arī tā ir garantija drošībai. Latvijas Latvijas Interneta asociācijas izpilddirektors Viesturs Šeļmanovs-Plešs norāda, ka Interneta asociācija ir vienojusies ar cert.lv par akciju Atbildīgs interneta pakalpojumu sniedzējs. Šai akcijai jau pievienojušies 13 pakalpojumu sniedzēji, kas nozīmē, ja cilvēks ir viņu klients un ticis pie datorvīrusa ar hakeru starpniecību, tavs pakalpojuma sniedzējs cilvēkam varētu atsūtīt e-pastu ar ziņu, ka jāiztīra dators, jo to šobrīd apzog. Viņš arī izsaka cerību, ka nākotnē nelegālos izdosies iznīcināt ar labāku pakalpojumu, ir ticība, ka legālais labais, kas pat parūpēsies par tevi un būs atbildīgs, būs tas, ko cilvēki izvēlēsies par lielāku naudu, bet būs drošs.

Klausītāji uzskata, ka viņi labprāt maksā mazāk par interneta pieejamību, nekā oficiāliem pakalpojumu sniedzējiem vairākus desmitus eiro. Aleksandrs Čerņakovs-Neimarks nelegālā interneta pirkšanu salīdzina ar „krutkas” pirkšanu un ar šādu rīcību stimulējam tiesisko nihilismu. Viņš arī aicina cilvēkus uzmanīties, pērkot interneta pakalpojumus, vai tos sniedz reģistrēts vai nereģistrēts uzņēmums. Tāpat Aleksandrs Čerņakovs-Neimarks aicina ziņot, ja līgums noslēgts ar nelegāli.  Arī nereģistrētos pakalpojuma sniedzējus uzreiz nesodīs, pirmā prasība būs reģistrēt savu darbību.

Dmitrijs Trofimovs uzskata, ka legāli pieslēgumi nav tikai biznesa intereses, bet arī valsts intereses un valsts drošības intereses it sevišķi pierobežas rajonos.

Dainis Platacis iesaka izvēlēties reģistrētus pakalpojuma sniedzējsu un pievērst uzmanību tam, par ko slēdz līgumu. Tas ir jautājums par to, ko var sagaidīt nākotnē. Ja netīšām  samaksās gadu uz priekšu, bet jau pēc mēneša pakalpojumu atslēgs visu un nevienu nevarēs atrast, nebūs arī kam paprasīt. Riski ir lieli.