Latvijas Nacionālais simfoniskais orķestris ar koncertiem 25. un 26. maijā nedēļā noslēgs ziemas sezonu, atskaņojot koncertā arī Jāņa Ivanova Piekto simfoniju, skaņdarbu, kura dēļ lielmeistaru savulaik pieskaitīja pie padomju ļaudīm kaitīgajiem formālistiem. Kultūras Rondo studijā par gaidāmo koncertu un sezonu kopumā saruna ar LNSO valdes locekli Indru Lūkinu un orķestra māksliniecisko vadītāju un galveno diriģentu Andri Pogu.

“Sezonas noslēguma koncerts ir kā radošā atskaite. Šajā reizē goda vietā ceļam Jāni Ivanovu. Tas ir LNSO cienīgi spēlēt Ivanova simfonisko mūziku daudz vairāk, nekā spēlēta pēdējos 20 gados. Esam izvēlējušies 5. simfoniju, kas ir mazāk zināma par 4. simfoniju (“Atlantīda”), ir viena no viņa no veiksmīgākajām simfoniskajām partitūrām. Komplicēta un no orķestra prasa lielus resursus. Sen nav atskaņota, par mūzikas izvēli sezonas noslēguma koncertā bilst Andris Poga.

Vēl skanēs Riharda Vāgnera mūzika - operas “Nirnbergas meistardziedoņi” līksmā uvertīra un skaistās “Vēzendonkas dziesmas”, kur soliste būs milzu temperamenta īpašniece Aga Mikolaja (Polija). 

“Šī sezona bija īpaša orķestrim, jo pirmajā pusē ar krāšņiem koncertiem un izciliem māksliniekiem kopā atzīmēja 90. jubileju. Arī sezonas otra puse bija ne mazāk piesātināta un krāšņa – kaut vai divu nedēļu turneja Francijā ar 16 koncertiem. Ļoti intensīvi, prasīja daudz radošās un fiziskās enerģijas, bet turneja bija veiksmīga,” aizvadīto sezonu analizē Andris Poga.

Indra Lūkina arī atzīst, ka Francijas koncertturneja bija svarīga mūziķiem un būtiska pieredze arī tehniskajam personālam. Festivāls Francijā labs piemērs, kā pozicionēt klasisko mūziku un to rādīt festivālā un aizvest pie daudzu tūkstošu auditorijas. Indra Lūkina arī bilst, ka Francijā aizgūtās idejas par klasiskās mūzikas popularizēšanu LNSO centīsies iedzīvināt savā festivālā “LNSO vasarnīca” augusta beigās Cēsīs.