Vēl līdz 21. martam Latvijas Mākslas akadēmijas aulā aplūkojama projekta "documento futurae / nākotnes dokuments" izstāde. Ceļā uz Latvijas valsts simtgadi, šī izstāde ir aicinājums uz sarunām par nākotni. Uz sarunām par nākotni aicina Latvijas Mākslas akadēmijas profesors Andris Teikmanis.

„Izstādes viens no virsmērķiem bija likt domāt. Tā ir par saduri savā veidā starp mākslas un pētniecības pasauli, raugoties caur māksliniecisko pētījumu prizmu,” sarunā raidījumā Kultūras Rondo atklāj Andris Teikmanis. „Un par to, kā mākslu varētu izmantot kā instrumentu ne tikai estētiskai interpretācijai, bet arī izziņas vai ideju instrumentu, meklēt mākslai jaunas lomas, formas un uzdevumus.”

"Esmu pārliecināts, ka māksla ir instruments, ar kura palīdzību veidojam nākotni, māksla ir tas, kas izglābs nākotni. Modeļi, ko mākslā veidojam apzināti, vai dažbrīd arī neapzināti, jo lieli mākslas darbi ne vienmēr veidojas racionālā veidā (..) dažbrīd idejas parādās lēcienveidā un tad mūsu lineārie nākotnes prognozēšanas modeļi mainās zibenīgi," uzskata Teikmanis.

„Ja runājam par izstādes specifisko fokusu – fokuss uz nākotni, ieejam tādas pētniecības jomas, ko ne vienmēr klasiskā zinātne pieņem, kā futuroloģija laukā, kur domājam par nākotnes iespējamiem modeļiem un attīstības ceļiem,” norāda Teikmanis. „Tieši laukā starp mākslu un futuroloģiju ir cieša sasaiste. Par nākotni mēs domājam caur pārdzīvojumiem, idejām, bailēm satraukumu, mēs par nākotni vienmēr domājam mākslas valodā.”

17. martā Latvijas Mākslas akadēmijas profesors Andris Teikmanis izstādē “Nākotnes dokuments. Art Future / Future Signs” uzstājās ar “Lekciju par nākotni”, kurā pamatoja nākotnes pētījumu nozīmi un iepazīstinās ar mākslas lomu nākotnes veidošanā. Savukārt 21. martā pulksten 18 turpat notiks “Sarunas par nākotni”, kurās Andris Teikmanis tiksies ar filozofu Igoru Šuvajevu.

Diskusijā raidījumā Kultūras Rondo piedalās arī Pēteris Bankovskis.