"Šī būs stabilitātes sezona teātrī," sarunā raidījumā Kultūras Rondo bilst Dailes teātra direktors Andris Vītols. "Protams, teātrī nekas nav akmenī iecirsts, un tas ir radošs process. Lielajā zālē būs jau pazīstamie režisori - Aleksandrs Morfovs, Laura Groza-Ķibere, Dž.Dž.Džilindžers, sezonas beigās Regnars Vaivars. Pārsteigumi vairāk ir mazajās formās."

Taču sezonu Andris Vītols neuzskata par klasisku, bet daudzšķautņainu.

"Īpašīgums ir saistīts ar sezonas sākumu - Aleksandrs Morfovs ir teātra burvis, kur aktieri degošām acīm… Iestudējums būs sarežģīts,” uzskata teātra literārā padomniece Evita Mamaja.

Runa ir par topošo Tomasa Vinterberga un Mogensa Rukova darba “Svinības” iestudējumu, kuru veido bulgāru režisors Aleksandrs Morfovs. Pirmizrāde gaidāma 20. septembrī.

Arī Evita Mamaja piekrīt, ka šī būs stabila sezona - nav komēdiju, moderni materiāli, izņemot Čehova "Ivanovu” sezonas beigās. Režisors Regnārs Vaivars iestudējumu pieteicis, kā krievu „skroderdienas”, un viņš centīsies nojaukt Čehova pustoņus un likt klāt Rembranta krāšņumu. Tas būs ražassvētku jampadracis. "Pieņemu, ka varam sagaidīt pārsteigumus ar traktējumu,” uzskata Evita Mamaja.

Runājot par teātra finansiālo stāvokli, Andris Vītols bilst, "jo vairāk ir finanses, jo vairāk pieaug vajadzības, gan tehniskās, kaut vai vidējās algas pieaug valstī”.

Vērienīgāku muzikālu izrādi Dailes teātris iecerējis gan 2019. gadā, gan un 2020. gadā, kad teātris svinēs savu simtgadi. Runājot par 2019. gadā iecerēto mūziklu, Evita Mamaja atklāj, ka tas varētu tapt sadarbībā ar komponistu Kārli Lāci un dzejnieci Māru Zālīti, savukārt uz teātra simtgadē gribētu atdzīvināt lieāko Dailes teātra leģendu - Raiņa "Spēlēju dancoju”, veidot kā muzikālu lieluzvedumu.