7. janvārī pulksten 12 Daugavpils teātrī deju iestudējuma bērniem „Čipolīno” pirmizrāde. Visiem kopš bērnības pazīstamā Džanni Rodāri pasaka “Čipolīno piedzīvojumi” uz Daugavpils teātra skatuves horeogrāfes Irinas Saveļjevas iestudējumā atklāsies jaunā – kustību, plastikas un dejas valodā. Un tas būs stāsts par draudzību, sadarbību, par visu to, kas vērtīgs cilvēku attiecībās, tikai ogu un dārzeņu tēlos.

Daugavpils teātris ir slavens ar saviem deju iestudējumiem un tas, ka deju izrāde bērniem - “Čipolīno” Daugavpils teātrī pirmizrādi piedzīvo kā pirmais iestudējums šajā gadā, nebūt nav nejauši, stāsta teātra direktors un libreta autors Oļegs Šapošņikovs, uzsverot – šis iestudējums nebūs vienkāršs.

Pirms tapa deju iestudējums “Čipolino” Daugavpils teātrī, tā horeogrāfe Irina Saveļjeva aktieriem uz skatuves nesa reālus augļus un dārzeņus. Lai deja un kustības būtu patiesas, bija nepieciešams iejusties un izprast dārzeņu būtību.

“Aktieri vienkārši neredzot izvēlējās šos dārzeņus, skatījās uz to formu, atcerējās smaržu, garšu un to pēc tam attēloja kustībās. No aktieru personīgajām izjūtām mēs arī veidojām izrādes kustību. Ne velti saka, ka visi cilvēki ir līdzīgi kādam dzīvniekam, es to pašu varu teikt arī par dārzeņiem. Visi mēs esam augļi vai dārzeņi.. Kāds ir citrons, kāda ir puķe, kāds - sīpols,” stāsta horeogrāfe Irina Saveļjeva.

Atdzīvoties un izpausties, turklāt deju formā, dārzeņu tēliem izrādē „Čipolīno” nav viegli, scenogrāfiski pie iestudējuma bija daudz jāpiedomā un tajā izmantoti dažādi papildus elementi.

Gribējām šo pasaku bērniem izstāstīt caur mūsdienīgu valodu, tāpēc šajā iestudējumā, piemēram, brauc ar skeitu, citrons uzkāpj uz ātrgaitas zābakiem džamperiem, lai būtu augstāks par visiem. Es domāju bērni šo izrādi sapratīs pat labāk nekā pieaugušie,” stāsta Irina Saveļjeva.

Svarīgākais šajā deju iestudējumā izpaust galveno pasakas domu un tas būs stāsts par mazo cilvēciņu tikai dārzeņa formā ar savu vēsti, atzīst izrādes scenogrāfs un kostīmu mākslinieks Egils Viļumovs.

Stāsts mūsdienu bērna acīm, kurš saskaras ar pasauli ar dažādu „gadžetu” starpniecību šajā izrādē ir ar savu sūtību. Izrāde būs par īstu draudzību, par spēju just līdzi tiem, kuriem ir nodarīts pāri, un par taisnības uzvaru pār ļauno. Tā saka viens no deju izrādē iesaistītajiem aktieriem Alberts Vecmanis.