Jaunā mākslinieka Ata Izanda pirmā personālizstāde būs aplūkojama  no 18. maija Mūkusalas Mākslas salona Mazajā zālē. Autors šai ekspozīcijai devis nosaukumu “Pārejas formas”. Pārejas formas saistot ar mainību. Izstāde ir simbolu pasaule ar telpiskiem objektiem un gleznām klusinātā telpā ar gandrīz kliedzošu krāsu akcentiem.

„Nosaukumu „Pārejas formas” ir iespaidojuši nozīmīgi notikumi ģimenē – esmu kļuvis par tēvu, tas notika paralēli izstādes procesam, tas ir iespaidojis vizuālo un saturisko pusi. Bailes par nākotni, parādījies jūtīgums pret visu apkārtējo. Liekas, kāda būs nākotne bērniem, vai dzīvos drošā pasaulē, kurp iet pasaule. (..) Nosaukums arī vārdu spēle, jo redzamas daudz krāsu pārejas daudzas un ģeometriskas formas – tas nes formālo pusi,” skaidro Atis Izands.

Savukārt par krāsu izvēli - sārtiem un ziliem toņiem - viņš bilst, ka tā ir šī brīža aktualitāte. „Zilais iedveš maģiskumu, varbūt nedaudz sareibst galva, ienākot izstādē. Ir tieksme pēc miera, sakārtotības, domājot arī vizuālās sakarībās, pret zilo rozā labi strādā,” atklāj mākslinieks.

Jauno mākslinieku Ati Izandu veidot izstādi Mūkusalas mākslas salona aicinājusi kuratore mākslas zinātniece Diāna Barčevska. „Iepazinu Ati kā gleznotāju. Viņa darbi likās interesanti un izteiksmīgi, saturiski ļoti pievilcīgi, aicināju veidot izstādi, tāpēc objekti bija zināms pārsteigums,” atklāj Diāna Barčenvska. „Mākslinieku nevar paredzēt un tas nav vajadzīgs. Atis savā glezniecībā ir simbolisks, simbolisms ir viņam domāšanās un izteiksmes veids. Viņš to turpina ar citiem paņēmieniem, viņš ir sevi saglabājis, tikai izsakot jaunos meklējumos.” Diāna Barčevska norāda, ka viņai simpātiska ir mākslinieka drosmīgā ideja, kas varbūt izskan klusināti un korekti, par kultūras draudiem stabilām vērtībām, konservatīvām vērtībām, tas liekas aktuāli un svarīgi.

„Saturisko pusi provocēja bailes par garīgā pamata un ideju neesamību, mērķu trūkumu sabiedrībā, ar domu, kāda būs pasaule mūsu bērniem. Vēršanās pie senām vērtībām kultūrā un mākslā. Darbos simboliski parādās brūkošās kultūras vērtības, uz kurām balstīta mūsdienu Rietumu civilizācija,” skaidro Atis Izands.

Diāna Barčevska atzīst, ka Ata Izanda gleznas, objekti, kā arī telpas iekārtojums veido māksliniecisku veselumu, kuru saturs provocējis formālu izteiksmi.

Mākslinieks Atis Izands ir absolvējis Latvijas Mākslas akadēmijas Vizuālās mākslas nodaļas glezniecības maģistra studiju programmu 2015. gadā un piedalījies jauno mākslinieku grupas izstādē Latvijā un Francijā.

Ata Izanda pirmā personālizstāde „Pārejas formas” Mūkusalas Mākslas salona Mazajā zālē būs skatāma no rītdienas līdz 22.jūnijam.