Dūdu un bungu grupa "Auļi" un etno mūzikas grupa "Tautumeitas" apvienojušās kopīgā projektā, lai radītu krāšņu un unikālu mūzikas programmu "Lai māsiņa rotājās!". 17 mūziķiem kāpjot uz skatuves, tiks izspēlēts un izdziedāts cilvēka dzīvē nozīmīgais precību un kāzu posms.

"Būs krāšņi, skaļi un kvalitatīvi, esam daudz laika pavadījuši, lai skanētu perfekti," par gaidāmajiem koncertiem raidījumā Kultūras Rondo bilst Kaspars Indrēvics no "Auļiem".

Ilona Dzērve no grupas "Tautumeitas" par kāzu dziesmu izvēli pirmajam albumam bilst, ka tas ir loģiski, jo gandrīz visas grupas mūziķes ir "jaunas, skaistas, meitenes un neprecētas, es vienīgā esmu "paņemta". Tā jauneklīgā enerģija, tur nav variantu. Šī ir vispiemērotākā tematika".

"Auļi" kopā muzicē jau kopš 2003. gada, "Tautumeitu" vēsture tiek rakstīta kopš 2015. gada

"Diska nosaukums "Lai māsiņa rotājās!" savā ziņa sasaucas arī, ka mēs kā vecākie brāļi savas māsas izvedam tautās. Tā arī iznācis, mēs ar savu bagāžu, pievienojot jaunības spēku, radām kaut ko tādu, kas ir svaigs un ausij tīkams," vērtē Kaspars Indrēvics.

"Ir grūti izskaidrot, maģiskās lietas ir grūti vārdos ietērpjamas," tā par pievēršanos daudzbalsīgai dziedāšanai un tās maģiju bilst Ilona Dzērve. "Vilkme un maģija tur noteikti ir, citādi nemaz neietu studēt etnomuzikoloģiju. Šis bija viens no galvenajiem iemesliem, tieši skaistā latviešu daudzbalsība, ko gribēju apgūt, dziedāt un baudīt.  Dziedot kopā ar brīnišķīgām balsīm, kopā savijoties krāsainiem tembriem, sajūta var būt pacilājoša, ka pat fizisku labsajūtu var no tā gūt."

"Mūzikas grupu "Auļi" un "Tautumeitas" sadarbībai gluži likumsakarīga ir kāzu tēma. "Auļu" dūdu un bungu spēcīgais skanējums pārstāv vīrišķo elementu, bet "Tautumeitas" (pats grupas nosaukums jau ietver sevī kāzu tematiku – tautās iešanu), ar izteikti maigāku skanējumu, tomēr gana jaudīgu daudzbalsīgo dziedāšanu, pārstāv sievišķo. Tāpat kā dzīvē jaunajam pārim pēc kāzām ir jāiemācās sadzīvot, lai viens nenomāktu otru, arī mūzikā "Auļi" un "Tautumeitas" meklē saskaņu, viens otru papildinot," var lasīt izdevniecības "Lauska" mājaslapā.

Programmu “Lai māsiņa rotājās!” jau diskā izdevusi mūzikas izdevniecība "Lauska". Koncerti paredzēti 26. augustā Rēzeknes koncertzālē "Gors", 29. septembrī Cēsis, Vidzemes koncertzālē un 13. oktobrī Jelgavas kultūras namā.