Dziesmu svētkos piedalīsies labākie kori no visas Latvijas, taču  ir iespēja iesaistīties kopkorī arī tiem, kas nedzied nevienā korī. Lai ikviens varētu apgūt dziedātprasmi viegli, mūsdienīgi un ar prieku – radīta balss spēle „DzieDot”. Jaunā spēle ļauj ne tikai iemācīties dziedāt latviešu tautasdziesmas, bet arī piedalīties Latvijā lielākā virtuālā kopkora tapšanā. Lejuplādē „DzieDot”, mācies dziesmas un nosūti iedziedāto video, kā tas praktiski veicams, skaidro Dziesmu svētku sadziedāšanās mākslinieciskais vadītājs Jānis Ozols un brīvprātīgais.

Spēle radīta arī tāpēc, lai ikviens varētu ar savu dziedājumu nokļūt uz 26. Vispārējo dziesmu svētku lielās skatuves Mežaparkā sadziedāšanās korī. Jānis Ozols ir pārliecināts, ka aiz spēles slēpjas dziļaka ideja. Viņš uzskata, ka tā ļauj parādīt cilvēkiem, ka viņi maldās par savām spējām.

„Mainām domas par viņu spējām. Gribu cerēt, ka viņiem iepatiksies dziedāt un attīstīsim savu dziedāšanas kultūru vēl vairāk,” bilst Jānis Ozols.

Spēlē ietverta arī iedziedāšanās, elpošanas vingrinājumi, turklāt, ja pirmajā reizē neizdodas nodziedāt, piemēram, „Āvu, āvu baltas kājas”, var mēģināt, kamēr sanāk un vienā reizē sanāks!

Kad dziedātprasme apgūta, ir iespēja nokļūt videoklipā vai pat uz dziesmu svētku skatuves lielajā sadziedāšanās kopkorī. Vairāk informācijas par dziedāšanu, nedziedāšanu un iespējām piedalīties svētkos – dziedot.lv.