No 6. līdz 12. novembrim Rīgā notiks Baltijas Drāmas forums. Latvijā ieradīsies 70 kaimiņvalstu teātra profesionāļu, lai skatītos izrādes, vērtētu tās, kā arī piedalītos laikmetīgās dramaturģijas darbnīcās un diskusijās. Par mūsdienu teātra tendencēm Igaunijas, Lietuvas un Latvijas teātros savos vērojumos Kultūras Rondo dalās Baltijas drāmas foruma programmas vadītāja Dita Jonīte, Ģertrūdes ielas teātra vadītāja Maija Pavlova, radiožurnāliste Laima Slava un režisors Valters Sīlis.

Baltijas Drāmas forums ir starptautisks ikgadējs Baltijas valstu teātra mākslas notikums, kas vienkopus pulcē visu trīs Baltijas valstu teātra praktiķus un teorētiķus, ļaujot novērtēt rīkotājvalsts sasniegumus nacionālās dramaturģijas laukā pēdējo trīs gadu laikā. Šogad Baltijas Drāmas forums norisinās Rīgā.

Latvijas teātru aktuālajā repertuārā pašlaik  ir teju 100 iestudējumu, kuri balstīti nacionālajā dramaturģijā, to saskaitījuši Baltijas drāmas foruma rīkotāji. Tie ir gan latviešu klasikas darbu jaunas interpretācijas, gan savu laiku pārdzīvojusi padomju laika dramaturģija, gan arī iestudējuma procesā tapuši oriģināldarbi.

Līdzās Baltijas Drāmas foruma izrāžu skatei, programma piedāvā arī vairākas tematiskās diskusijas, uz kurām aicināti visi interesenti:

9. novembrī Valmieras Drāmas teātrī plkst. 15.30 diskusija “Nacionālā dramaturģija mūsdienu teātrī”.

10. novembrī "Dirty Deal Teatro" plkst. 10. diskusija “Tradicionālās vērtības mūsdienu teātra kontekstā”.

11. novembris "Dirty Deal Teatro" plkst. 13 diskusija “Politiskais teātris”.

Diskusijām varēs sekot arī tiešraidē Baltijas Drāmas foruma interneta lapā.

Baltijas Drāmas foruma izrādes Latvijas teātros varēs skatīties līdz 22. novembrim. Viesi no Igaunijas un Lietuvas izrādes Latvijas teātros skatīsies no 8. līdz 12. novembrim. Dita Jonīte atklāj, ka programmu un plašu un interesantu veido, lai uzzinātu, kā teātra speciālisti no Lietuvas un Igaunijas uztver mūsu nacionālo dramaturģiju un mūsu laikmetīgo teātri, vai tas rezonē ar situāciju pie viņiem, gan teātrī, gan valstī.