9. aprīlī Parīzē Orsē mākslas muzejā atklāj izstādi „Nepieradinātās dvēseles. Simbolisms Baltijas valstīs”, ko veido četri Baltijas valstu nacionālie mākslas muzeji. Izstādes virskurators ir Eiropas simbolisma pētnieks Rūdolfs Rapeti, viņš ir arī šīs izstādes idejas autors. Latvijai par īpašu pārsteigumu kļuva izstādes reklāmas plakātam izvēlēta Johana Valtera glezna „Zemnieku meitene”. Kultūras Rondo saruna ar izstādes projekta vadītāju Gintu Gerhardi-Upenieci, kura ne vienreiz vien mērojusi ceļu uz Parīzi un kopā ar kaimiņvalstu kolēģiem daudz veikusi izstādes sagatavošanā.

"Rūdolfs Rapeti veido šo stāstu, un stāstā ir noteiktas lietas, ko viņš grib akcentēt. Viņš grib akcentēt mūsu etnogrāfiju, mūsu saknes, mantojumu un saiknes ar Eiropu,” skaidro Ginta Gerharde-Upeniece.

"Lai šīs saknes parādītu, ir attiecīgie darbi, kas zināmā mērā pat pārsteidza. (..) Tas ir stāsts par Baltijas saknēm, par Baltijas identitāti, par tīro, īpašo folkloras mantojumu, kas ir mūsos, par kuru paši sakām, nē, mēs jau uz Eiropu skatījāmies,” turpina Gerharde-Upeniece.