Izstādei pilsētas telpā pievērsta liela uzmanība. Izstādes plakāts ar Johana Valtera gleznu “Zemnieku meiteni” pilsētā ir visur – atbraucējus tas sagaida, aizbraucējus pavada, stāstot par izstādi „Nepieradinātās dvēseles. Simbolisms Baltijas valstīs”, kas šobrīd aplūkojama Parīzē, Orsē muzejā, Kultūras Rondo studijā atzīst žurnāliste Laima Slava.

“Ar šo izstādi mēs apliecinām, ka līdz laikam, kad tika nodibināta Latvijas valsts, mums bija profesionāli augstvērtīga māksla,” uzskata Dace Lamberga, Latvijas Nacionālā mākslas muzeja izstāžu kuratore.

Čurļoņa Nacionālā mākslas muzeja direktors Osvalds Daugelis bilst, ka ir gandarīts, ka no Viļņas ieradušies kolekcionāri uz izstādi, kam ir viena vai divas bildes kolekcijā, kuri grib redzēt visu kopumu. Ir interese par mūsu mākslu pasaules kontekstā.

“Tas ir interesanti, ka esam salikti kopā, un tas atver man acis kam jaunam, ieraugot mākslas darbus no jauna,” vērtē Igaunijas Mākslas muzeja ģenerāldirektore Sirje Helme.

Francijā dzīvojošā latviešu māksliniece Barbara Gaile norāda, ka “Orsē katra izstāde ir mākslas zinātnieku un kuratoru nopelns, bet katrai izstādei ir jābūt arī “kases gabalam”, lai šie aspekti apvienotos, jāpieliek daudz pūļu”.