Jau ceturto reizi Daugavpilī notiek Mākslas nakts, šoreiz tās devīze „Sieviete mākslā”. Daugavpils Marka Rotko mākslas centra organizētās Mākslas nakts galvenie notikumi risināsies Daugavpils cietoksnī, taču ne tikai tur. Mākslas nakts notikumi aizsāksies 8.jūnija pēcpusdienā un turpināsies līdz vēlai naktij, to izbaudīt aicina Marka Rotko mākslas centra vadītāja vietnieks un viens no Mākslas nakts organizētājiem Māris Čačka.

“Mākslas nakts kulminatīvā programma sākas pulksten 10 vakarā un turpinās līdz diviem naktī. Šogad Mākslas nakts programma ir īpaša ar to, ka esam izveidojuši trīs ievadpasākumus, kas jau aizsākas dienā, bet izplešas no Daugavpils cietokšņa līdz pat pilsētas centram. Sadarbībā ar Latgales centrālo bibliotēku tiks atvērtas divas izstādes un būs prezentācija diviem katalogiem,” atklāj Māris Čačka.

Viena izstāde ir „Sievietes Latvijas mākslā” - četru interesantu glezniecības rokrakstu stāsts no Rotko centra kolekcijas. Un māksliniece Aleksandras Šļahovas mākslas darbu kataloga prezentācija, kā arī prezentējot 6. starptautiskā Latgales grafikas simpozija katalogu tiks atklāta 7. starptautiskā Latgales grafikas simpozija darbu izstāde.

Šogad Mākslas nakts veltīta sievietei mākslā un programma ir piesātināta. Centrālais pasākums notiks Rotko centra pagalmā, tas būs mākslas un mūzikas piepildīts, kurai dīdžejs SairaM piemeklējis īpašas sieviešu radītas vai sieviešu izpildītas kompozīcijas. Sava veida romantiku šoreiz Mākslas naktij piešķir putu baseins, kurā varēs arī iegrimt un priecāties par gaismas efektiem.

8. jūnijā Radio NABA ēterā būs dzirdama īpaša tiešraides programma “Skaņu tilts: Sieviete mākslā. Daugavpils mākslas nakts”, kura ietvaros no 21.00 – 00.00 būs dzirdamas sarunas par un ap mākslu, reportāžas un intervijas ar Daugavpils mākslas nakts māksliniekiem un viesiem, kā arī skanēs tematiska mūzika