Dzejnieku apvienība Orbīta laidusi klajā bilingvālu antoloģiju "12 dzejnieki no Krievijas", grāmata  ir četrus gadus ilga (2010-2014) projekta "Dzejas sūtņi" rezultāts.

Linoru Goraliku atdzejoja Aivars Eipurs, kurš šobrīd kopā ar Eināru Pelši gatavo viņas dzejas krājumu latviski. Ieklausīsimies, kā raksta Linora Goralika, šis dzejolis acīmredzami ir atsauce uz Teodora Adorno tēzi, ka pēc Aušvicas dzeju rakstīt vairs neesot iespējams.

Ingu Gaili, arī Edvīnu Raupu, Sergeju Timofejevu, Anda Buševica aicināja uz sarunu, un viņa sola plašāku stāstu par šīs antoloģijas autoriem sestdienas raidījumā Augstāk par zemi.

Tekstgrupa Orbīta kūrē ne tikai krievu dzejas tulkošanu latviski, 2015. gada nogalē Amerikas Savienotajās Valstīs iznāca bilinguāls Orbītas atdzejas krājuma “Hit Parade”, tātad – dzeja angliski. Šai sakarā novembra vidū Orbīta ar dzejas lasījumiem uzstāsies vairākās Amerikas Savienoto Valstu Austrumkrasta pilsētās.

Grāmatu "12 dzejnieki no Krievijas" varēs aplūkot, izšķirstīt un iegādāties grāmatas prezentācijā 12. februārī 18.00 kultūrpreču veikalā "Nice Place Telpa" (K. Barona iela 21A, Rīga). Pasākumā paredzēti atdzejotāju lasījumi, kā arī dažu autoru videolasījumi.