No 8. jūnija līdz 26. augustam Latvijas Nacionālā mākslas muzeja galvenajā ēkā, Kupola zālē būs skatāma Egila Rozenberga personālizstāde “Transfigurācija”.

Egils Rozenbergs ir pirmais Latvijas mākslinieks, kura darbu skices ir austas un īstenotas lielformāta gobelēnos Francijā, un tagad mākslinieka gobelēni atrodas apvienības “Mobilier National” kolekcijā, kura būs aplūkojama Dekoratīvās mākslas un dizaina muzejā. Kultūras Rondo studijā par sadarbību ar franču apvienību “Mobilier National” un personālizstādi „Transfigurācija” Latvijas Nacionālā mākslas muzeja galvenajā ēkā saruna ar mākslinieku Egilu Rozenbergu un Dekoratīvās mākslas un dizaina muzeja vadītāju Inesi Baranovsku.

Savukārt no 6. jūnija Dekoratīvās mākslas un dizaina muzejā būs skatāma Latvijas valsts simtgades izstāde “Gobelēnu krāsas. Mūsdienu gobelēni no “Mobilier national” kolekcijas Francijā”. Ekspozīcija papildina 6. Rīgas Starptautiskās tekstilmākslas un šķiedras mākslas triennāles “Tradicionālais un laikmetīgais” programmu.