Šodien, 14. februārī, pasniegs Latvijas Televīzijas un Latvijas Radio gada balvas “Kilograms kultūras 2017”.

"Šis gads būs atšķirīgs un īpašs, jo pirmo reizi esam izgājuši ārpus savām telpā. Esam uzdrošinājušies uzaicināt daudz viesu, iziet greznajā leģendārajā kinoteātrī “Splendid Palace” uz lielās skatuves. Tā būs svinīga grezna ceremonija," par vakarā gaidāmo ceremoniju Kultūras Rondo atklāj  Latvijas Televīzijas Kultūras redakcijas vadītāja Ieva Rozentāle.

Ceremonijai arī būs interesants vadītāju duets – kinokritiķe Daira Āboliņa un aktieris Raimonds Celms.

Ceremonijai varēs sekot līdzi tiešraidē no pulksten 21 LR1 un LR3 Klasika, kā arī no plkst. 21.20 ceremoniju varēs vērot arī LTV.

Runājot par darbu balvas “Kilograms kultūras” žūrijā, gan Ieva Rozentāle, gan Latvijas Radio 3 Klasika direktore Gunda Vaivode atzīst, ka žūrijas locekļi savstarpēji uzticas cits citam un arī kolēģiem, viedoklis veidojas koleģiāli.

"Svarīgākais sekot līdzi procesam un par to stāstīt klausītājiem un skatītājiem," uzskata Gunda Vaivode.. 

Domājot par balvas nākotni, Gunda Vaivode uzskata, ka varbūt jākoncentrējas un koncentrēties pašiem uz sevi – kultūras procesus rādīt caur mūsu pašu veikumu. “Vairs nevērtējam, kā paši kultūras procesus atspoguļojam. Atbildība būtu lielākā, ja paši vērtētu, kā kultūras caur sabiedriskajiem medijiem attīstās, norāda Gunda Vaivode.

"Man svarīgi akcentēt klātesošo klausītāju un skatītāju un mēģināt saprast viņa interesi par pasākumu," bilst Ieva Rozentāle.

Rīt, 15, februārī, Latvijas Televīzijā pirmizrāde dokumentālajai filmai “Paslēpes mūzikā. Elīna Garanča”. 16. februārī Berlīnē sāksies Baltijas mūzikas festivāls.

“Filma ir milzīgs notikums LTV kā kultūras medija dzīvē. Filma tapa vairāk nekā divus gadus. Tas televīzijas straujajam tempam ir ilgs laiks, ceru, ka pretendējam uz nopietnu un pamatīgu stāstu par izcilu Latvijas dziedātāju,” stāsta Ieva Rozentāle. Viņa arī tic, ka dziedātāja pateikusi un atklājusi vairāk, nekā kādai ārzemju televīzijas kompānijai.

“Darbs, kas ieguldīts, ceļojot viņai līdzi uz dažādām valstīm, dažādām skatuvēm, tas būs skatītājiem interesanti,” atzīst Gunda Vaivode.

Filmas starptautiskā pirmizrāde būs Berlīnē 20. februārī televīzijas filmu festivāla ietvaros. Piedalīsies arī pati dziedātāja.