Grupa “Manta" ierakstījusi albumu "Karaliene Anna". Tā izdošana – prezentācija ar noklausīšanos – paredzēta 13. aprīlī. Sekos arī koncerttūre.

“Lielos vilcienos tā ir rokmūzika ar kādiem eksperimentāliem elementiem, gan jau var pielasīt kādus stilus. Vai vēl plašāk skatoties, populārā mūzika,” grupas “Manta” muzicēšanas stilu raidījumā Kultūras Rondo raksturo tās dalībnieks Edgars Šubrovskis. “Man arī agrāk ar ansambļiem spēlējot, sāka traucēt pašuzliktā žanra rāmji, tāpēc nolēmu pie tādiem vairs neturēties.”

Albums ir ierakstīts un nomāsterēts Ingus Baušķenieka dzīvokļstudijā "Bicycle Systems".

"Baušķenieks ir tāds Latvijas Lī "Skrečs" Perijs. Lī Perijs leģendārs regeja producents, kas radījis skaņu savā studijā uz savām lentām. Ingus šeit tāds cilvēks, kurš pēc sava “digitālā kūleņa” spējis atgriezties pie rakstīšanas lentās, tas mani aizrāva tik ļoti, ka ir grūti iedomāties, kas vēl varētu būt tāds," stāsta Šubrovskis. "Jebkuram mūziķim varētu būt skaidrs, ko nozīmē, ja nebūs miksēšanas procesa pēc ieraksta. Tas brīnišķīgi, ka pieņem lēmumu, kā dziesma skanēs, kad raksti, kad spēlē, kad iespēlē, tad ir tāds kāds ir.” 

“Bijušās ārkārtīgi kvēlas diskusijas par to, kā būtu labi, tik kvēlas, ka tiek vilktas šķiltavas arā un tūlīt lentas dedzināsim...” par darba procesu un sadarbību ar producentu stāsta Šubrovskis. “Uz tiem pašiem magnetofoniem, kur Ingus raksta savas dziesmas, ar tiem pašiem efektu blokiem, raksta arī mūs. Protams, ir skaņas producenta rokraksts. Normāli iet pie meistara, kura darba stils tev patīk, vai tu būvē māju, vai ieraksti albumu. Šis ir tas gadījums, kad meistara darba stils ļoti tuvs.

Jaunais ieraksts “Karaliene Anna” būs pieejams gan vinila platēs, gan kompaktdiskos. Tas nozīmē, ka veidots arī digitālais masters diskiem, ko veidojis Edgars Skrāģis, analogais ieraksts platēs, ko veidjis Ingus Baušķenieks.

Ansamblī "Manta" spēlē Edgars Šubrovskis, Edgars Mākens, Oskars Upenieks un Raitis Viļumovs.