„Esam centušies veidot Nika jubilejas koncertu maksimāli daudzveidīgu un krāsainu, kāds arī Niks bija – daudzšķautņains,” atklāj Gundars Silakaktiņš.

13. februārī, dienā, kad Niks Matvejevs svinētu savu 60. dzimšanas dienu, Latvijas Nacionālajā teātrī notiks viņa mūzikas koncerts, kuru tā veidotāji nodēvējuši par jubilejas ballīti “Daudz laimes dzimšanas dienā, Nik!”. Neaizmirstama balss, kolorīts veidols, unikāls mūziķis, īsts skolotājs. Kaut arī Niku Matvejevu Rīgas ielās mēs vairs nesatiekam, viņa balss dzīvo, sacerētās dziesmas skan un draugi viņu atceras. Kultūras Rondo studijā par Nika Matvejeva mūziku teātra izrādēm un viņa lomām  rokoperās pārrunājam ar režisoru Gundaru Silakaktiņu un producenti Ilonu Matvejevu.

Koncertam būs divas daļas. Pirmajā daļā - Nika Matvejeva komponētās melodijas. Skatuve būs 80. gadu avangardā jo viņam tuvākais mūzikas stils bijis ārtroks, tāpēc arī pirmā daļa būs sirreāls ceļojums Nika mūzikas pasaulē, stāsta Silkaktiņš. Otrajā daļā būs kolēģi draugi un izcili komponisti, kas dalīsies savos stāstos un atmiņās. Tā būs jautra, nedaudz apcerīga.

Ar Nika vārdu saistās leģendārā grupa “Sīpoli”, koris “Sindi Putnu Dārzs” un  grupa “Jumis”, radoši skaista sadarbība ar komponistu Valtu Pūci grupā “Marana” un viņa mūziklos. Niks sadarbojies ar Jāni Lūsēnu, Imantu Kalniņu un daudziem, daudziem citiem dažādu paaudžu komponistiem. Viņa kā komponista talants izpaudies ”Zirgu ciklā” ar Imanta Ziedoņa dzeju, dziesmu ciklā “Piezīmes uz Indriķa hronikas malām” ar Vizmas Belševicas dzeju, dziesmām ar Ojāra Vācieša, Jāņa Petera, Aleksandra Čaka un Marata Samauska vārdiem, mūzikā daudzām dokumentālām un mākslas filmām, kā arī mūzikā teātra izrādēm.

Koncertā piedalīsies Nacionālā teātra aktieri un Nika draugi, domubiedri un īpašie kolēģi - komponisti Mārtiņš Brauns, Raimonds Pauls un Zigmars Liepiņš.