Kinoteātrī “Splendid Palace”, gan interneta vietnē “Shortcut” 4. janvārī notiks pirmizrāde Ievas Ozoliņas filmai “Dotais lielums: mana māte”.

“Ieva Ozoliņa prot intīmi tikt klāt cilvēkiem un sajust, kur ir materiāls. (..) Svarīga tēma visai Latvijai – mātes un dēla attiecības, daudz runāts un domāts par to, ka ir daudz vīriešu, kuriem dzīvē problēmas sagādā pārmērīga mātes mīlestība vai neprasme tikt galā ar mātes mīlestību, nošķirt savu dzīvi no mātes dzīves. Tāds problēmu kamols, kur katrs atradīs savu šķautni,” filmu raksturo Latvijas Nacionālā kino centra vecākā referente Kristīne Matīsa.

Būtiska ziņa – šī ir ne tikai 2018. gada pirmā latviešu kino pirmizrāde, bet pirmā filma, kas būs pieejama tiešsaites platformā “Shortcut”. Kristīne Matīsa uzskata, ka šāds filmas izplatīšanas veids dos tai daudz vairāk skatītāju, arī tos, kas uz kino nevēlas iet vai viņam nav laika turp doties. Iespēja filmu skatīties tiešsaistē ir solis pretī skatītājam.

Filmas “Dotais lielums: mana māte” pasaules pirmizrāde notika Amsterdamas starptautiskajā filmu festivālā (IDFA), kur tā ieguva žūrijas speciālbalvu.