No 19. maija līdz 10. jūnijam izstāžu zālē “Rīgas mākslas telpa” būs skatāma izcilajam latviešu māksliniekam Ilmāram Blumbergam veltīta izstāde “Kalpotājs. Blumbergs. Kamēr…”, kuru 23. un 24. maijā muzikāli kuplinās Ilmāra Blumberga mākslas darbu iedvesmotu septiņu jaundarbu pasaules pirmatskaņojumi jauniešu kora “Kamēr…” un diriģenta Jāņa Liepiņa sniegumā.

Par ieceri Kultūras Rondo stāsta Ilmārs Blumbergs juniors, režisors Viesturs Kairišs un diriģents Jānis Liepiņš.

Koncerta septiņus jaunus darbus raksta komponisti, kas ilgstoši ir kora “Kamēr...” radoši draugi un paši piedzīvojuši Blumberga mākslu, atklāj Jānis Liepiņš. Kompozīcijas raksta Pēteris Vasks, Ēriks Ešenvalds, Juris Karlsons, Georgs Pelēcis, Vītauts Miškins, Gabriels Džeksons un Dobrinka Tabakova. Viņi izvēlējušies kādu dzīves posmu no Blumberga dzīves vai tēmu no viņa mākslas, par kuru top skaņdarbs.

Režisors Viesturs Kairišs skaidro, ka konkrētās dziesmas, kurās ir kopsaucējs, un Blumberga mākslas caur kalpotāja tēlu ir kā rāmji. Sadarbībā ar horeogrāfi Elīnu Lutci viņš cenšas veidot teatrālu formu koncertam. “Caur vienkāršo kustību virzīties uz kalpotāja tēlu, radīt liturģiju kalpotājam,” atklāj Kairišs.