Londonā 10.aprīlī atklāja vienu no lielākajām un prestižākajām grāmatu mesēm Eiropā – Londonas Grāmatu tirgu. Centrālā loma šogad tajā piešķirta Baltijas valstīm, kas svin savu simtgadi.

Latvija, Lietuva un Igaunija ir šī Londonas grāmatu tirgus fokusa valstis, mēs esam centrā, mēs esam tā kā aplis – it kā kopā un tomēr atsevišķi. Latvijā ir vidu un centrā. Latvija turpina attīstīt introverto tēlu, var nofotografēties ar mēteli, uz kura rakstīts, ka es esmu introverts un arī kāds latviešu autora citāts. 

Gadatirgus atklāšanas dienā trīs Latvijas pārstāvji saņēma Starptautisko izcilības balvu - Latvijas Nacionālā bibliotēka nominācijā "Gada bibliotēka 2018", izdevniecība “Dienas grāmata” par izdevumiem pieaugušajiem un “Zvaigzne ABC” par mācību grāmatām.

Viens no rakstniekiem, kas pārstāv Latviju šajā grāmatu tirgū, ir Kārlis Vērdiņš, kurš šobrīd studē ASV Vašingtona vārdā nosauktā universitātē starptautiskajā rakstnieku kursā.

“Tagad atdzejoju Daniila Harmsa bērnu dzejoļus, cerams, ka “Liels un mazs” uztaisīs riktīgi dullu grāmatu. Es uzrakstījis poēmu bērniem “Dilles tante”, kuru arī, cerams, izdos “Liels un mazs”. Amerikā rakstu romānu latviski un uzreiz tulko angliski un rāda saviem biedriem un pasniedzējiem," stāsta Kārlis Vērdiņš.

Savukārt spāņu valodā izdota Kārļa Vērdiņa dzejoļu grāmata "Tētis". Tos atdzejojis Lorenss Šimels.