Laikmetīgās mākslas centrs "kim?" "Rezidences balvu 2017" piešķīris māksliniecei Ievai Kraulei, kā arī aicina apmeklēt izstādi "Mūļi”. Studijā – Zane Onckule, Ieva Kraule un izstāde „Mūļi” kuratore Egija Inzule.

Balvas ieguvēja Ieva Kraule pavasarī Latvijas valsts simtgades programmā pavadīs trīs mēnešus "Gasworks" izstāžu, darbnīcu un starptautisko rezidenču programmā Londonā. "kim? Rezidences balvas 2017" fināla četrinieka bija iekļauti mākslinieki Ieva Kraule, Maija Kurševa, Krišs Salmanis un Evita Vasiļjeva.

Māksliniece Ieva Kraule sarunā Kultūras Rondo atklāj, ka šobrīd studē Amsterdamā, bet pēc studijām domā kaut daļēji atgriezties Rīgā. Ieva Kraule stāsta, ka veido nelielus skulpturālus objektus, ko vienmēr papildina teksts, kas ir tikpat būtiska darba daļa kā paši objekti. Sākotnē iedvesmas avots bijis lietišķā māksla, bet šobrīd materiāli mainās, kļūst sintētiskāki un modernāki, bet māksliniece cenšas saglabāt saisti ar amatniecību, roku darbu.

Ievas Kraules darbu izstādi laikmetīgās mākslas centra "kim?" atklās 24. martā.

Šobrīd "kim?" telpās ir skatāma izstāde „Mūļi“, kas ir Berlīnes Mākslas universitātes studentu darbu izstāde, kas 2016. gada nogalē cikla „Seen By“ ietvaros tika prezentēta Berlīnes Fotogrāfijas muzejā. Tās mērķis ir meklēt jaunas mākslinieciskās un izstāžu organizēšanas stratēģijas laikmetīgās fotogrāfijas sfērā.

3. un 4. martā "kim?" Laikmetīgās mākslas centrs aicina apmeklēt izstādes "Mūļi" pavadošo pasākumu programmu.

Tā sāksies ar beļģu režisora un mākslinieka Fabricio Teranovas 2016. gada filmas "Donna Haraveja: Māksla stāstīt izdzīvošanai uz zemes" bezmaksas seansu 3. martā plkst. 18.30 "Kino Bize".

4. martā "kim?" centrā norisināsies pasākumu programma "Piezemēšanās". Tā sāksies ar pasākumu bērniem "Bērnu dienu metamorfozes" – darbnīcā varēs no dvieļiem veidotas kūniņas ar dvieļu origami locīšanas mākslas palīdzību.

Vakara programmā kopā savīsies Pair of Dogs karaoke, jaunas publikācijas - MEGAzīna atvēršana, kas dod ieskatu izstāžu "Moles" (latv. kurmji vai dzimumzīmes) un “Mūļi” atsauču aizkulisēs; un saruna par sadarbību: praktisku un birokrātisku, formālu un personīgu; par izstādēm kā kopdarbiem, kā stāstu stāstītājām, par izstāžu Moles un “Mūļi” veidošanas rocesiem, kā arī par radniecības terminu laikmetīgās mākslas ikdienā. Sarunu vadīs māksliniece un Berlīnes Mākslas universitātes profesore Žosefīne Praida (Josephine Pryde).