15. martā plkst. 18.00 kinoteātris “Splendid Palace” sadarbībā ar nodibinājumu “Kinoskola” piedāvā pasaulslavenās filmas “Mūzikas skaņas” seansu. Filmas skate uzsāk jaunu pasākumu ciklu, kura nosaukums ir "Filmas, kuras mīlam". Par jauno ciklu „Filmas, kuras mīlam” un filmu restaurācijas pieredzi Latvijā stāsta Nacionālā Kino centra vadītāja, Kinoskolas viena no dibinātājām Dita Rietuma un kino kritiķe Daira Āboliņa.

“Katram no mums ir filmas, kas radījušas īpašas atmiņas un atstājušas pēdas emocionālajā atmiņā. Par šādām filmām neuzdodam jautājumu, vai tās ir bijušas šedevri vai varbūt popularitātes iemesls ir kāds īpašs fenomens. Tās vienkārši ir filmas, kuras mīlam un esam gatavi skatīties vēl un vēl,” akcentē Dita Rietuma.

Runājot par laiku, kad filma 1971. gadā parādījās Latvijā uz ekrāniem, Dita Rietuma norāda, ka “tolaik dzīvojām pilnīgi citā situācijā, bija limitēts ārzemju filmu skaists, kas ienāca Latvijā, tās pamatā tika atlasītās pēc ideoloģiskiem kritērijiem. Laiku pa laikam tur iebrāzās skaisti putni, kas atstāja neizdzēšamu iespaidu visu tālāko dzīvi Mūzikas skaņas ir tāds putns, kas tolaik izrotāja pelēko padomju ikdienu. Nav graujošākā kino klasikas pērle, runājot izsmalcinātās kategorijās, šī ir filma, kas daudziem veidojusi emocionālo atmiņu.”