11. un 12. decembrī pulksten 20 K. K. fon Stricka villā realizēsies koncertnotikums “Pirmsākums”. Telpā satiksies komponistu Riharda Dubras, Pētera Vaska un J.S. Baha vokāli un instrumentāli skaņdarbi, mākslinieka Māra Subača grafiku videoprojekcijas, ko video mākslā pārvērtis Mīnus Astoņi (Andris Vētra), un Vara Piņķa balss, kurš lasīs Ingas Žoludes prozas fragmentus. Par gaidāmo koncertnotikumu “Pirmsākums” Kultūras Rondo studijā stāsta projekta vadītāja Anete Šķēle un čelliste Agate Ozoliņa.

Vokāli skaņu radīs sekstets no Latvijas Radio kora (Aldis Andersons, Ilze Bērziņa, Normunds Ķirsis, Inga Martinsone, Līga Paegle, Iveta Romancāne). Instrumentāli villu piepildīs Matīss Čudars (ģitāra), Agnese Egliņa (klavieres), Toms Rudzinskis (saksofons), Agate Ozoliņa (čells). Visi koncerta ienākumi būs ziedojums Bērnu slimnīcas fondam.

"Gribējās savienojot lieliskus mūziķus, radīt kaut ko tādu, kam būtu divas nozīmes – radīt labsajūtu tiem, kas atnākuši, un labsajūtu arī cituem. Sadarbībā ar Bērnu slimnīcas fondu visi līdzekļi tiks novirzīti bērniem ar ierobežotu dzīves ilgumu, vai tādiem, ka jācīnās ar smagu slimību ikdienā un vajadzīgi papildus resursi, lai veiktu it kā pašsaprotamas darbības, atklāj Anete Šķēle.

Mūziķi šajā notikumā muzicēs dažādos sastāvos, arī solo, skanēs īpaši šim notikumam radīts Matīsa Čudara skaņdarbs, kura atskaņojumā piedalīsies visi koncertnotikuma mūziķi.

"Kad radās sajūta, ka vajadzētu īstenot šādu projektu, radās arī nosaukumus un sapratu, ka Riharda Dubras mūzika labi iedarbojas ar pirmsākuma filozofiju. Tas ir pamats – Riharda Dubras vokāli un vokāli instrumentālie skaņdarbi, pārējais pienāca secīgi klāt,” bilst Anete Šķēle.

"Man nepatīk vārds pasākums, meklēju vārdu, kā visu apvienot. Satiksies trīs līnijas - muzikālā, grafika un teksta daļa. Ņemot vērā trīs lielumus, kas viedos šo notikumu, žēl to saukt par koncertu, tas ko radīsim mēs, būs daudz neparastāk. Tā radās vārds koncertnotikums. Tas ir pašas izgudrojums, atklāj Anete Šķēle.