Par saņemto atzinību "Spēlmaņu naktī" un košanu „lieluma ābolā”, par sava ceļa iešanu - Kultūras Rondo studijā Liepājas teātra direktors Herberts Laukšteins. Ar viņu sarunājas Ingvilda Strautmane, atgādinot būtiskākos kultūras notikumus aizvadītajā un arī jaunajā nedēļā.

“Redzēju izrādi Liepājā un Rīgā un konstatēju, ka cilvēki ir atsaucīgi tam, ka no skatuves nāk tīrs prieks, līksmība. Ja esi tajā priekā iekšā, tad esi uzņēmīgs pret skumjo un traģisko. Pāri visam ir prieks, smiekli un asprātības,” izrādes “Precības” panākumus vērtē Edīte Tišheizere.

25. novembrī pulksten 15 Latvijas Nacionālās operas Beletāžas zālē notiks koncerts “Mirkli pirms…”, kas aicinās sajust laiku pirms Latvijas valsts proklamēšanas. "Visu laiku domāju, ka koncerti un citi pasākumi būs veltīti svinībām un skaistajām skaitlim, tad ienāca prātā, ka gribētos apskatīties un saprast, no kādām domām un sajūtām, uz kāda emocionālā fona mūsu valsts radās. Tieši mūzikā, vokālā kamermūzikā, kur ir teksts, dzeja, kas runā par tā brīža sajūtām, tas varētu rādīt emocionālo kontekstu,” ar ieceri raidījumā Kultūras Rondo iepazīstina pianists Mārtiņš Zilberts.

Platforma "Latvian Literature" laidusi klajā lielformāta daiļliteratūras grāmatu bērniem "The Horse" ("Zirgs"), kuras veidošanā piedalījušies 20 dažādu paaudžu latviešu rakstnieki un ilustratori. „20 stāsti un 20 ilustrācijas šiem stāstiem ir no jauna radītas,” atklāj Santa Remere. „Tika dots signāls pirms gada 20 autoriem uzrakstīt stāstu par zirgu, kas būs viena no 20 nodaļām grāmatā par zirgu. Tad izlozējām ilustratorus, kuri ilustrēs vienu stāstu, tas bija starta signāls radīt ilustrācijas stāstam par zirgu. Izraudzītie mākslinieku pāri ir maģija. Tie sanāca ideāli.”