Kuldīga sāk dzīvot vizuālās mākslas ritmos: tiks atklātas trīs izstādes un sāksies Dizaina un Kuldīgas mākslinieku rezidences. Tāpat piekto gadu pēc kārtas Dizaina filmu festivāla rīkotāji aicina 2. un. 3. jūnijā doties uz Kuldīgu, lai baudītu labāko jauno kino, kas veltīts dizaina un mākslas tēmām un dzīvesstāstiem.

Kuldīgas Mākslas namā būs skatāmi četrpadsmit Latvijas Mākslas akadēmijas Glezniecības nodaļas bakalauru programmas diplomandu darbi, Mākslas akadēmijas studentu plenēra laikā tapuši darbi, kā arī mākslinieces Ievas Maurītes personālizstāde „Nepārtrauktā līnija”. 

“Tā ir unikāla pieredze gleznot kopā ar ar Alekseju Naumovu, tu jūti, ka esat laikabiedri un veidojas īpaša cilvēcīga saikne (..) Tas cilvēcīgi un jauki, kas pietrūkst akadēmijas vidē,” par plenēru Kuldīgā stāsta Madara Kvēpa, Mākslas akadēmijas glezniecības 2. kursa studente. Viņa atzīst, ka patīk gleznot Kuldīgā, jo te ir mazpilsētas nesteidzīgais šarms un iedvesma uz katra stūra netveramā līmenī.

Vēl izstādē Kuldīgas Mākslas namā līdz 2. jūlijam skatāmi četrpadsmit LMA Glezniecības nodaļas bakalauru programmas diplomandu darbi. Izstādē piedalās Elīna Apeltiņa, Rūta Dimdiņa, Inga Frišfelde, Anete Koknēviča, Alīna Krasiļņikova, Vēsma Lukstiņa, Ella Mežule, Mairis Naglis, Dāvis Ozols, Aija Putniņa, Laura Veļa, Lote Vilma Vītiņa, Margarita Zaiceva, Zīle Ziemele.

Vēl pirms izstādes atklāšanas sastaptais diplomands Dāvis Ozols vēl savu darbu “uzfrišina”, lai tas iederas telpā un apgaismojumā. Tas viņam šķiet svarīgi. Tāpat jaunais mākslinieks atzinīgi vērtē to, ka izstāde ir Kuldīgā, prom no Rīgas burzmas. Tas ļauj vairāk domāt par pašiem darbiem.

Māksliniece Ieva Maurīte, kuras personālizstāde „Nepārtrauktā līnija” arī aplūkojama Kuldīgā, atklāj, ka savulaik skolas laikā viņa sākusi gleznot tieši Kuldīgā. Turklāt Kuldīgā ir “vecās pasaules šarms”.

Runājot par saviem darbiem, māksliniece atzīst, ka viņai raksturīgs minimālisms, bet arī precizitāte līdz sīkumiem. un galvenais darbos ir līnija un tā kļūst par zīmi. Šādā veidā daudz strādājot izveidojusies pašai sava zīmju valoda.

Savukārt Dizaina filmu festivāls Kuldīgā aicina 2. un 3. jūnijā skatīties filmas par radošiem cilvēkiem, dizainu, dokumentāli stāsti, kuros var sekot tam, kā cilvēki darbojas mākslā, dizainā, kultūrā. Festivāls ir Kuldīgas kā uz dizainu fokusētas pilsētas sastāvdaļa. Māris Prombergs, stāstot par festivālu, atklāj, ka programmā ietvertas arī Latvijā tapušas filmas “Mēness nogurdinātais”, Lai smuki”. Filmas varēs skatīties Kuldīgas mākslinieku rezidencē un Pilsētas dārzā. Brīvdabas seansi ir bez maksas.