Kultūras notikumus šajā nedēļā pārrunā Ingvilda Strautmane un Zigfrīds Muktupāvels, atgādinot, viņuprāt, interesantākās šīs nedēļas Kultūras Rondo sarunas un iepazīstinot ar spilgtākajām kultūras norisēm nākamajā nedēļā.

Šovakar Latvijas Radio 1. studijā norisināsies “Baltais Dzejas slams”, pievienojoties mūsdienu kultūras foruma “Baltā nakts” norisēm, kā arī iesaistoties šīgada starptautiskā dzejas festivāla “Dzejas dienas ‘17” radošajā kopainā. No vairākiem desmitiem saņemto dzejoļu spēcīgāko iespaidu atstāja 12 autori, kuri mērosies spēkiem par jaudīgāko, varbūt romantiskāko un pārdomām bagātāko dzejoli.

Līdz 29. oktobrim Latvijas Nacionālā mākslas muzeja izstāžu zālē „Arsenāls” skatāmas divas personālizstādes – Vijas Zariņas un Kaspara Zariņa projekts “Paralēli”.

“Izstādē ir pilnīgi jauni darbi, kas tapuši pusotra gada laikā. Atšķirīgi savās izpausmēs,” izstādi “Paralēli” raksturo mākslinieks Kaspars Zariņš. Šī ir pirmā kopīgā izstāde, ko katrs sagatavojis atsevišķās telpās. Nav iespējams tik atšķirīgus darbus radīt vienā telpā.

Dzejas dienu oficiālie norises datumi ir no 7. līdz 17. septembrim. Šogad vairākas Dzejas dienu norises ir veidotas ar domu akcentēt dzejnieka Eduarda Veidenbauma 150. gadskārtu. 

“Katrs septembris ir dzejas svētki, dzejas dzīres Rīgā un visā Latvijā, ir sajūtas, ka dzejnieki un dzejas mīļotāji septembri gaida kā svētkus,” raidījumā Kultūras Rondo atklāj Anete Enikova. "Dzejas dienu norišu epicentrs ir Rīga, bet katrs reģions un pilsēta savu iespēju robežās grib līdzsvinēt šos svētkus."

Sākas vērienīgais Rīgas Starptautiskais kino festivāls. No 7. līdz 17. septembrim kinoteātrī “Splendid Palace”, kā arī “Kino Bize” un “K Suns” vairāk nekā 120 filmu 9 programmās. „Cilvēkiem, kuriem nav spēka vai laika pētīt programmu, ieteiktu vērties to mediju virzienā, kuriem uzticas,” par to, kādas filmas no plašā festivāla piedāvājuma izvēlēties, raidījumā bilst “Riga IFF” direktore Liene Treimane.