Kultūras notikumus šajā nedēļā pārrunā Ingvilda Strautmane un Zigfrīds Muktupāvels, atgādinot, viņuprāt, interesantākās šīs nedēļas Kultūras Rondo sarunas un iepazīstinot ar spilgtākajām kultūras norisēm nākamajā nedēļā.

Laika periodā no 2018. gada 1. janvāra Latvijas kinoteātros visvairāk skatītāju jau apmeklējuši režisora Aigara Graubas un producenta Andreja Ēķa spēlfilmu Nameja gredzens (pirmizrāde 17. janvārī, 79 216 skatītāji), topa otrajā vietā ir režisora Oskara Rupenheita spēlfilma Kriminālās ekselences fonds (pirmizrāde 2. februārī, 66 341 skatītāji), ceturtajā vietā – Madaras Dišleres spēlfilma Paradīze ’89 no Nacionālā Kino centra programmas Latvijas filmas Latvijas simtgadei (pirmizrāde 22. februārī, 49 444 skatītāji).

Savukārt 8. maijā sākas Kannu kino festivāls, un šogad Latvijas dalībai kinopasaules centrālajā notikumā ir sensacionāla pieskaņa – oficiālajā programmā iekļauta Rolanda Kalniņa filma “Četri balti krekli” (1967), restaurētā versija.

Par kino Latvijā un Latvijas kino saruna ar Nacionālā kino centra vadītāju Ditu Rietumu.

Latvija ir iezīmīga ar savu īpašo jūgendstila mantojumu. Kā šis stils radies un attīstījies Eiropā un ietekmējis Latvijas versijas īpatnību mēģina skaidrot izstāde “Jūgendstils. Sākotne. Ietekmes. Savdabība”, kuru var apskatīt mākslas muzejā "Rīgas birža".

Savukārt Latvijas Nacionālās vēstures muzejā apskatāma vērienīgā Latvijas muzeju kopizstāde „Latvijas gadsimts”. Izstādes vadmotīvs ir atbildes uz jautājumu – kas ir Latvija?