Kultūras notikumus šajā nedēļā pārrunā Ingvilda Strautmane un Zigfrīds Muktupāvels, atgādinot, viņuprāt, interesantākās šīs nedēļas Kultūras Rondo sarunas un iepazīstinot ar spilgtākajām kultūras norisēm nākamajā nedēļā.

Labākais, kas tapis Latvijas kino – tas viss Nacionālās kino balvas „Lielais Kristaps” programmā, kas sāksies šodien, 9. novembrī, bet finišēs 14. novembrī. 15 jaunas filmas, tikšanās ar autoriem, diskusijas par Latvijas kino aktuālām tēmām, balvu pasniegšanas ceremonija 13. novembra vakarā. Kinoteātri „Splendid Palace” un „Kino Bize” būs atvērti „Lielajam Kristapam” un tā skatītājiem.

Iznākusi Ingunas Ulas Cepītes grāmata "Ulsiks". "Viss atnāca tik viegli. Zinu pat kurā dienā un datumā. Tas bija 8. septembris Pētera Vaska autorkoncertā (..) Klausoties Vaska mūzikā, kas noteikti ir mans un manas mammas komponists, atnāca šis teksts, pirmā nodaļa jau gatava. Pēc koncerta pieskrēju Pēterim klāt, teicu – šodien piedzima grāmata, aizskrēju mājās un pirmo nodaļu pierakstīju nevis uzrakstīju tādu, kāda tā ir lasītāja priekšā," raidījumā atklāj grāmatas autore Inguna Cepīte.

Pirmo reizi Žaņa Lipkes muzejs pārtop par teātri, jau 10. novembrī tur pirmizrāde. Krievu dramaturgs un kinoscenārists Genādijs Ostrovskis iestudējis lugu "Persiešu valodas stundas”. Tās pamatā neparasts stāsts par poļu-ebreju rakstnieka Bruno Šulca un viņa slepkavas savādajām attiecībām.