Kultūras notikumus šajā nedēļā pārrunā Ingvilda Strautmane un Zigfrīds Muktupāvels, atgādinot, viņuprāt, interesantākās šīs nedēļas Kultūras Rondo sarunas un iepazīstinot ar spilgtākajām kultūras norisēm nākamajā nedēļā.

No 29. septembra Latvijā skatāma Aika Karapetjana jaunākā pilnmetrāžas filma – psiholoģiskais trilleris "Pirmdzimtais", kas tapis studijā "Lokomotīve". "Lai arī šī nav šausmu filma, tai pamatā ir žanram piemītošā pamattēma – cīņa ar bailēm," atzīst filmas režisors Aiks Karapetjans.

Pagājusī sezona Daugavpils teātrim nesusi vairākas "Spēlmaņu nakts" nominācijas, jaunus aktierus un drosmīgus eksperimentus. Tiekamies ar izrāžu "Jubileja ‘98" un "Purva bridējs(i)" veidotājiem un skatītājiem. Abas mazās formas izrādes, kas saņēmušas vairākas "Spēlmaņu nakts" nominācijas, ir bezgala atšķirīgas, spilgtas un katra savā stilā.

Izdevniecības "Dienas Grāmata" vēstures romānu sērijā "Mēs. Latvija, XX gadsimts" klajā laists Arno Jundzes romāns "Sarkanais dzīvsudrabs".

“Neredzēju vienu notikumu, kas raksturotu visus 90. gadus. Kārdinājums – rakstīt par janvāra barikādēm, sižets būtu. Bet ko tas pasaka par 90. gadu otru pusi, neko. Tad vienīgais risinājums bija ielikt visus desmit gadus vienā romānā. Tas, protams, apjoms,” par romānu “Sarkanais dzīvsudrabs” stāsta rakstnieks Arno Jundze.

Leģenda par Maijas mīlestību no jauna atdzīvojusies Zigmara Liepiņa operas “Turaidas Roze” jauniestudējumā Latvijas Nacionālajā operā. Zigmara Liepiņa “Turaidas Roze” ir muzikāli un dramaturģiski pārveidota redakcija operai “No rozes un asinīm”. Laika gaitā stāsts par 1620. gada notikumiem Turaidā ir pārtapis leģendā par rakstveža audžumeitu Maiju, kuru iemīlējis ne tikai viņas saderinātais… 

"Filma domāta visiem: vecākiem un vecākiem iesācējiem. Skatītāji saprot, ka filma veidota tā, lai rosinātu uz pretējo: stāstot par nemīlestību mēs vedinām uz mīlestību," par filmu "Nemīlestība" stāsta režisors Andrejs Zvjagincevs. 22. septembrī festivāla "Baltijas pērle" ietvaros notika Krievijas kinorežisora Andreja Zvjaginceva filmas "Nemīlestība" Latvijas pirmizrāde. Šis darbs apbalvots ar prestižā Kannu festivāla žūrijas balvu, un vienu no galvenajām lomām tajā atveido Andris Keišs.