Kultūras notikumus šajā nedēļā pārrunā Ingvilda Strautmane un Zigfrīds Muktupāvels, atgādinot, viņuprāt, interesantākās šīs nedēļas Kultūras Rondo sarunas un iepazīstinot ar spilgtākajām kultūras norisēm nākamajā nedēļā.

17. februārī īpašā ceremonijā Latvijas Nacionālās mākslas muzejā kļuva zināms, ka "Purvīša balvu 2017" ieguvuši Krišs Salmanis, Anna Salmane un Kristaps Pētersons par izstādi "Dziesma". Kultūras Rondo sestdienas rītā viesojas Krišs Salmanis un Anna Salmane.

Tika atklāta arī astoņu „Purvīša balvas 2017” kandidātu - Artura Bērziņa, Ivara Drulles, Kristapa Epnera, Ata Jakobsona, Voldemāra Johansona, Maijas Kurševas, Andas Lāces, kā arī mākslinieku grupas Kriša Salmaņa, Annas Salmanes un Kristapa Pētersona - darbu izstāde.

18. februārī savu 95. dzimšanas dienu svin kinozinātniece Valentīna Freimane. Kultūras Rondo pie viņas Berlīnē viesojās janvārī.

 

"Mākslinieks turpina būt mākslinieks, arī tad, ja ir kļuvis par augstskolas rektoru," uzskata Latvijas Mākslas akadēmijas studentes, kuras izveidojušas izstādi „9 galvas. Mākslinieks rektora amatā”.

Iveta Vaivode: Katra reize, kad nonācu Latgalē, līdzinājās reliģiskam pārdzīvojumam. atvijas Fotogrāfijas muzejā apskatāma Ivetas Vaivodes izstāde „Zobens lilijas”. Tā ir fotogrāfiju sērija, kas vizuāli pēta Latgales kultūrtelpas mantojumu, un tapusi trīs gadu laikā.

Kristofers ir spītīgs un mērķtiecīgs, tās lietas iet roku rokā. Viņam ir spēcīgs dzinulis, kas dzen viņu uz priekš. Ja kaut ko ieņēmis galvā, viņu grūti apturēt. Viņš ir spēcīgs personāžs” tā savu varoni Kristoferu Būnu raksturo aktieris Kārlis Krūmiņš. Latvijas Nacionālajā teātrī tapusi izrāde bērniem un pusaudžiem “Savādais atgadījums ar suni naktī”.

Reiņa Kalnaeļļa gailēns Hugo dzied Berlīnes kino festivālā.