Kultūras notikumus šajā nedēļā studijā pārrunā Ingvilda Strautmane un Zigfrīds Muktupāvels, atgādinot, viņuprāt, interesantākās šīs nedēļas Kultūras Rondo sarunas un iepazīstinot ar spilgtākajām kultūras norisēm nākamajā nedēļā.

31. oktobris - Reformācijas diena. Atzīmējot 500 gadus kopš reformācijas sākuma un apcerot agrīnā luterisma būtisko ietekmi uz latviešu valodu un kultūru, no 1. novembra Latvijas Nacionālās bibliotēkas 1. stāvā skatāma izstāde "Luters. Pagrieziens".  “Mūsu ideja ir parādīt to, ka Lutera solis, ko viņš spēra 1517. gadā, ietekmē mūs 21. gadsimta sākumā,” tā par izstādi bilst viens no tās autoriem Gustavs Strenga.

14. novembrī kinoteātrī “Splendid Palace” būs filmas "Ziemeļu gaisma" pirmizrāde. Tas ir stāsts par komponista ceļu no idejas līdz skaņdarba pirmatskaņojumam. “Dokumentālā filma ir visas manas četru gadu kopdzīves ar ziemeļblāzmu virtuve. Ja noklausās simfoniju, tad noskatās dokumentālo filmu, ierauga to, kā tas viss tapis," atzīst Ēriks Ešenvalds.

Māra Ķimele Valmieras teātrī iestudējusi leģendu par diviem mīlētājiem - Žana Anuija lugu “Eiridīke” un šo izrādi velta savai mazmeitai. Franču dramaturgs Žans Anuijs ir režisores jaunības autors un viņa jau vairākkārt ķērusies pie šī autora lugu iestudēšanas. "Man liekas, ka tā luga ir par Orfeju. Tas ir viņa ceļš, ar viņu notiek Eiridīke. Es arī tur esmu," atzīst Eiridīkes lomas atveidotāja Inese Pudža.

Izdevniecība "Neputns" svin 20. jubileju, uz laiku atverot darbistabu Latvijas Nacionālā mākslas muzeja 3.stāvā. To vēl var apmeklēt līdz svētdienai, 5.novembrim.

Gatavojoties Latvijas simtgades svinībām, Rakstniecības un mūzikas muzejs piedāvā kanonisku dziesmu laikmetīgas versijas mūzikas izlasē “Mūsu dziesmas 2.0”. “Idejai vairāki ierosinātāji. Galvenais – Rakstniecības un mūzikas muzeja topošā ekspozīcija “Dziesma”,” atklāj Rakstniecības un mūzikas muzeja projekta vadītājs Aivars Madris. “Visām dziesmām būs centrālā loma ekspozīcijas saturā. Sākotnēji projekts bija iecerēts vienlaikus ar ekspozīcijas atvēršanu, bet muzeja rekonstrukcija turpinās.”