Kultūras notikumus šajā nedēļā pārrunā Ingvilda Strautmane un Zigfrīds Muktupāvels, atgādinot, viņuprāt, interesantākās šīs nedēļas Kultūras Rondo sarunas un iepazīstinot ar spilgtākajām kultūras norisēm nākamajā nedēļā.

Divas trešdaļas jeb 66,1% Latvijas iedzīvotāju dzīvo dzīvokļos, kas ir augstākais īpatsvars starp Eiropas Savienības valstīm. Paradums vai mūsdienīgas telpas izvēle? Kāda ir mūsdienu izpratne par mājokli, sabiedrības vajadzībām un tiesībām? enēcijas biennāles 16. starptautiskajā arhitektūras izstādē, kas norisināsies no 2018. gada 26. maija līdz 2018. gada 25. novembrim, Latviju pārstāvēs kuratoru komanda ar koncepciju «100 gadi kopā un atsevišķi».

Laikā no 6. aprīļa līdz 8. aprīlim tautas lietišķās mākslas meistari, amatnieki, stāstnieki, tautas teicēji, muzikanti un dziedātāji vairāk nekā 152 vietās visā Latvijā aicinās ikvienu interesentu uz pasākumu “Satiec savu meistaru!”. Šogad pasākumam ir pieteikušies 270 meistari no 62 Latvijas novadiem. 

No 5. aprīļa līdz 8. jūlijam Latvijas valsts simtgades programmas ietvaros Rīgā, Liepājā, Cēsīs, Daugavpilī un Tartu norisināsies starptautisks laikmetīgas mākslas notikums Rīgas Fotogrāfijas biennāle 2018. Tās uzmanības fokusā šogad ir attēls un attēla kultūra, norāda viena no biennāles rīkotājām mākslas zinātniece Šelda Puķīte.

„Meluzīna” - šāds nosaukums dots Luksemburgas latviešu korim, kurš mēģinājumos aktīvi gatavojas vasarā gaidāmo Dziesmu svētku videoskatēm.