Kultūras Rondo aicina uz mākslas staciju “Dubulti”, uz Pārdaugavu, kur pārcēlies "Dirty Deal teatro" (DDT) un uz Dostojevska pasauli, kādu to attēlojis Leonīds Cipkins grāmatā „Vasara Bādenē".

Mākslas stacijā „Dubulti” var pārbaudīt savas sajūtas- izsmaržot pasauli, ūdensgultā vērot, kā vairojas jūras radības, pavērot „Latvieša gaisa dārzus” vai uzzināt, kādi augi noder kulinārijā. Par demokrātiskāko Rīgas starptautiskās laikmetīgās mākslas biennāles vietu Dubultu stacijā stāsta kuratore Inga Šteimane un māksliniece Agnese Bule.

Šodien, 11. augustā, tur gaidāms arī kāds īpašs notikums - “Latviešu gaisa dārzu” 4 tūre. Saruna par neafišētajām argentīniešu mākslinieka Adriana Villarrohas “ligzdām” uz Dubultu stacijas jumta ar Agneses Bules komentāriem.

Ir teātri, kuriem mainījušies vadītāji, ir teātri, kuriem mainījies trupas sastāvs. Bet ir viens teātris Latvijā, kurš šosezon iedzīvojas jaunās mājas – Pārdaugavā starp jaunatvērto Āgenskalna tirgu un Teātra muzeju. Kultūras Rondo ciemojas pie "Dirty Deal Teatro", sarunājos ar teātra vadītāju Annu Sīli, un nākamā jauniestudējuma autoriem – dramaturgu Jāni Balodi un režisori Paulu Pļavnieci.

Leonida Cipkina romāns " Vasara Bādenē"  ir uzskatāms par vienu no pārsteidzošākajiem atradumiem 20. gadsimta literatūrā. Romāns sarakstīts 20. gs. 60.–70. gados Maskavā, vēlāk to pārsūtīts uz Rietumiem, līdz 1982. gadā tas iznāk Ņujorkā, septiņas dienas pirms tā autora, pataloganatoma, rakstnieka – autodidakta nāves Maskavā. Vasara Bādenē pēc iznākšanas iemantoja plašu lasītāju slavu un to tulkoja visās lielajās literatūras valodās. Nu, pateicoties Ulda Tīrona veikumam, arī latviski. Grāmatas atvēršanas svētkos piedalījās Toms Treibergs.