Divas trešdaļas jeb 66,1% Latvijas iedzīvotāju dzīvo dzīvokļos, kas ir augstākais īpatsvars starp Eiropas Savienības valstīm. Paradums vai mūsdienīgas telpas izvēle?  Kāda ir mūsdienu izpratne par mājokli, sabiedrības vajadzībām un tiesībām? Kultūras Rondo studijā Venēcijas biennāles 16. starptautiskās arhitektūras izstādes Latvijas paviljona “Together and Apart” kuratori arhitekte un urbāniste Evelīna Ozola ,arhitekts Matīss Groskaufmanis un Rīgas pilsētas arhitekts Gvido Princis.

 

Venēcijas biennāles 16. starptautiskajā arhitektūras izstādē, kas norisināsies no 2018. gada 26. maija līdz 2018. gada 25. novembrim, Latviju pārstāvēs kuratoru komanda ar koncepciju «100 gadi kopā un atsevišķi», kas guvusi uzvaru Latvijas Kultūras ministrijas izsludinātajā metu konkursā. Izceļot ideoloģiskus pagrieziena punktus pēdējā simtgadē, ekspozīcija atainos to, kā daudzdzīvokļu namu arhitektūras projekti un procesi ir iemiesojuši dažādas idejas par sadzīvi un nācijas veidošanu.

Darba grupā strādā arhitekte un urbāniste Evelīna Ozola, arhitekts Matīss Groskaufmanis, scenogrāfe Anda Skrējāne un Latvijas Jaunā teātra institūta vadītāja Gundega Laiviņa.

Latvijas ekspozīcija «100 gadi kopā un atsevišķi» (angļu valodā — «Together and Apart. 100 Years of Living») apskatīs daudzdzīvokļu namu kā arhitektūras kategoriju, kas vienlaicīgi piedāvā dzīvi kopā un atsevišķi — kaut arī dzīvoklis sniedz iespēju norobežoties no ārpasaules, tas vienmēr ir arī daļa no kopīgas struktūras.