“Tie nenoliedzami ir svētki, ārkārtīgi skaisti, ka katru gadu ir šāds svinīgs sarīkojums, tas parāda, cik mūzikai mūsu kultūrā ir liela nozīme,” raidījumā Kultūras Rondo norāda Baiba Kurpniece.

6. marta vakarā uz Latvijas Nacionālās operas un baleta skatuves notika Lielās Mūzikas balvas 2017 pasniegšanas ceremonija. Sudraba statuetes nonākušas balvas saņēmēju rokās. Raidījumā turpinām svinēt. Lielās mūzikas balvas pasniegšanas ceremonijā kultūras ministre Dace Melbārde, šo vārdu „svinēt” izmantoja savā uzrunā, norādot, ka, viņasprāt, Lielā mūzikas balva nav sacensība, bet gan pļava ar ziediem, kas rāda iepriekšējā gada koncertdzīves krāsas un daudzveidību. Kāds bijis pagājušais gads, kādi bija Lielās mūzikas balvas pasniegšanas ceremonijas emocionālākie brīži, raidījumā Kultūras Rondo diskutē žūrijas pārstāve, muzikoloģe Latvijas Radio 3 Klasika kolēģe Maruta Rubeze, mūzikas kritiķis Armands Znotiņš, mūzikas žurnāliste Lauma Mellēna-Bartkeviča un muzikoloģe, kamerorķestra "Sinfonietta Rīga" mākslinieciskā producente Baiba Kurpniece.

 

Lielās mūzikas balvas 2017 rezultāti

Kategorijā "Gada mūziķis" uzvarēja ērģelniece Iveta Apkalna.

Balvu par gada jaundarbu ieguva Krista Auznieka kompozīcija "Uguns un roze", kas pirmatskaņojumu piedzīvoja 25.augustā koncertzālē "Cēsis" kamerorķestra "Sinfonietta Rīga" un diriģenta Normunda Šnē izpildījumā.

Balvu "Par izcilu sniegumu gada garumā" saņēma orķestris "Rīga",

Par izcilu darbu ansamblī tika godināta klavesīniste Ieva Saliete.

Par aizvadītā gada labāko koncertu balvu saņēma 25.Starptautiskā zvaigžņu festivāla atklāšanas koncerts, kurā uzstājās Liepājas Simfoniskais orķestris un solisti.

Par gada uzvedumu atzīts Osvaldo Golihova operas "Ainadamar" iestudējums Cēsu pils parka estrādē.

Gada jaunākā mākslinieka titulu ceremonijā saņēma vijolniece Kristīne Balanas, bet publikas simpātiju balvu ieguva kategorijas "Gada jaunais mākslinieks" nominante - traversflautiste Maija Kļaviņa.

Ar balvu par mūža ieguldījumu tika godināts komponists Romualds Kalsons.