“Kādreiz, ja dzirdēja, ko to padomju ēku atjaunot, ir skaidrs, ka obligāti bija jāatjauno, ja ir kādi iesīkstējuši priekšstati, tad VEF kultūras pils parāda, ka nav tā, kā varbūt liekas,” tā par VRF kultūras pils atjaunošanu bilst VEF kultūras pils direktore Liene Kubiļus.

“Gribētos ticēt, ka VEF kultūras pils atklāšana izdevās lieliska. Arī cilvēku atsauksmes liecina, ka atklāšana izdevās, ka kultūras pils ir skaista, gaiša, atvērta. Vecais stereotips ir lauzts,” vērtē Liene Kubiļus. “Ir brīnišķīgi piestrādāts pie akustikas ne tikai lielajā zālē, bet, lai būtu pievilcīgas radošām aktivitātēm visas telpas.”

Katra jauna vai atjaunota kultūra ēka vienmēr sākumā rada lielu interesi. Katram gribas tur pabūt un savām acīm redzēt, kāda tad tā tagad ir. Šī gada nogales lielā ēka ir restaurētā VEF kultūras pils. Tur pirmie koncerti un izstādes un pirmās balles. Bet tad sāksies ikdienas radošā dzīve, un mājās atgriezīsies radošie kolektīvi. Par ieceri un plāniem izveidot VEF Kultūras pili kā modernu kultūras centru, kurā darbojas vairāki desmiti dažādu kolektīvu - kori, deju kolektīvi, studijas un interešu klubi, aktīvi tiek izmantotas visas zāles un mūzikas ierakstu studija, Kultūras Rondo studijā saruna ar atjaunotās VEF kultūras pils radošo komandu - direktori Lieni Kubiļu un projektu vadītāju Antru Dreģi.

Pēc vērienīgas rekonstrukcijas durvis ver VEF kultūras pils

Antra Dreģe ir gandarīta, ka ar VEF kultūras pils restaurāciju Rīgā ir pieejamas trīs jaunas koncertzāles. “Skaņas izolācija lieliska un vienlaicīgi var notikt vairāki pasākumi,” norāda Antra Dreģe. “Šobrīd vislabāk ir apgūta lielā zāle, bet meklējam labākos veidus, kā mūziku parādāt Kamerzālē un arī Spoguļzāle ir izmantojama kā koncertzāle. Interese par namu šobrīd ir tik liela, ka mums nav laika domāt par saviem pasākumiem. Daudz ir vieskoncertu šobrīd.”

Antra Dreģe norāda, ka vēlas veidot vismaz divus koncertciklus VEF kultūras pilī - Kamermūzikas ciklu un VEF džeza kluba ciklu. Iestrādes jau ir ar pašmāju māksliniekiem un arī viesmāksliniekiem.

“Ar laiku vēlamies lielu uzmanību veltīt sadarbībai ar Eiropas partneriem, iesaistoties Eiropas kultūras centru tīklojumā,” atzīst Liene Kubiļus. Tāpat nākotnē viens no galvenajiem uzdevumiem ir sabalansēt attiecības starp amatiermākslu un profesionālo mākslu VEF kultūras pilī. Centra vadītāja jau tagad aicina amatierkolektīvus veidot vairāk projektus kopā ar profesionāļiem.

Šobrīd ikvienam interesentam ir iespēja doties ekskursijā uz VEF kultūras pili.