Šonedēļ Latvijas Nacionālajā bibliotēkā iespējams atkārtoti noskatīties piecas cikla "Lasām Latvijā" izrādes, kuras tapa un tika izrādītas pērn Latvijas valsts simtgades pasākumu programmas ietvaros. Otrdien tika lasīta Georga Manceļa sprediķu grāmata, trešdien – „Robinsons Krūzo”, ceturtdienas vakarā tie būs Garlība Merķeļa „Latvieši”.

Piecas izrādes jeb kolektīvā grāmatu lasīšana ar priekšnesuma elementiem, bija skatāmas pagājušajā gadā, šī ir otrā un pēdējā reize, kad iespējams tās noskatīties. Izrāžu cikls, kaut vai tāpēc, ka tām ir režisors – Valters Sīlis, priekšā lasa aktieri, izmantojot visu teātra paņēmienu arsenālu, lai gan par to, vai tās ir teātra izrādes, vēl varētu pastrīdēties. Cikls tapis kā daļa no Latvijas Nacionālās bibliotēkas pastāvīgās ekspozīcijas „Grāmata Latvijā”. Visticamāk, katrs, kas bijis jaunajā Nacionālās bibliotēkas ēkā, ir paviesojies šajā, aiz melna priekškara paslēptajā ekspozīcijā, kas ļauj uzzināt par grāmatniecības vēsturi Latvijā un ieraudzīt grāmatu oriģinālos izdevumus. Un grāmata – Georga Manceļa sprediķu grāmata, izdota 1746.gadā bija arī pirmās izrādes centrālais tēls.

Lasījums, kas ir šonedēļ katru vakaru līdz pat sestdienai, sakrīt ar tāda kā šī lasījumu cikla kataloga jeb grāmatas iznākšanu, izdevums "Grāmata Latvijā / Lasām Latvijā. Esejas par lasīšanas vēsturi" turpmāk būs nopērkams LNB Draugu telpā bibliotēkas 1. stāvā. Šai grāmatā ir fotogrāfijas no izrādēm, Gustava Strengas lekcijas iespiestā formā, kā arī literatūrpētnieka Paula Daijas eseja par grāmatlasīšanas vēsturi, paradumiem Latvijā.