„Romāna „Pieci pirksti” otrās daļas manuskriptam maija beigās vajadzētu būt gatavam,” sarunā raidījumā Kultūras Rondo atklāj rakstniece Māra Zālīte.

„Ļoti cītīgi strādāju jau otro gadu,” bilst rakstniece. „Zinu, ka cilvēki gaida otro daļu. Esmu neskaitāmas reizes par to pārliecinājusies, satiekoties ar lasītājiem.”

„Laura (romāna galvenā varone) jau ir piecus gadus vecāka. Tas jau ir cits cilvēciņš, cita domāšana, citi notikumi, citi pārdzīvojumi. Brīnos, cik daudz ir noticis un bijis,” mazliet topošā romāna notikumos ļauj ielūkoties Māra Zālīte. „Interesanti ir aprakstīt to laiku, tas ir 60. gadu sākums – Gagarins jau kosmosā, Hruščovs izsludina, ka pēc 20 gadiem būs komunisms. Un uzcēla Baltijā lielāko putnu fabriku, no kuras nav palicis ne spalviņas pāri. Visa darbība grozā ap putnu fabriku, ne tikai, bet centrā tā ir.

Tā ir mana pieredze. Tā jāizmanto. Nedomāju, ka kāds rakstnieks no 10 gadu vecuma katru vasaru ir strādājis putnu fermā visdažādākos darbus un redzējis, kā realizējās sociālistiskais dzīves veids šajā vietā.”

Runājot par romāna tapšanu, Zālīte bilst, ka rakstīt ir grūtāka, jo, rakstot pirmo daļu „bērns, ko atsaucu atpakaļ bija vienkāršāks, līdz ar to teksts ļāva būt mazliet vienkāršākai”.

„Te jau ir sarežģītākās lietas, nāk ideoloģija, stāšanās pionieros, skolas spiediens un pretrunas, ko runā mājās, ko runā skolā, kā cilvēki pielāgojas visai situācijai. Iegrime „kuģim” dziļāka,” uzskata rakstniece.

"Esence no visiem muzikāli dramatiskajiem darbiem," tā savukārt par koncertu sēriju „Sapnis un mīlestība", kas veidots no teātra izrāžu dziesmām ar dzejnieces dzeju, sakā pati Māra Zālīte. Koncertu virknes pirmais koncerts skanēs dienu pirms Māras Zālītes dzimšanas dienas, 17. februārī Ādažu kultūras centrā. Koncertuzvedumu veido režisors Valdis Pavlovskis un horeogrāfe Ieva Kemlere.