“Nav īpašu sajutu pirms dziesmu svētkiem, ir zināmi stresi, vai kaut ko nenokavēšu, kāda būs skaņa, tādi stresaini jautājumi. Kad spēlē, tad ir pilnīga aizmirstība un neparko nedomā," par gaidāmajiem svētkiem sarunā raidījumā Kultūras Rondo atzīst Mārtiņš Brauns. 

"Es novērtēju, ka tas ir reizi piecos gados, tas ir retums, tas ir forši. Galvenais, ka cilvēkiem patīk un nav apriebies “Saule. Pērkons. Daugava”, tagad arī “Mīla ir kā uguns”. Ja varu cilvēkiem iedot pozitīvo emociju, tas ir visgalvenākais," turpina komponists.

Sarunu grāmata „Saule. Mārtiņš. Daugava.” Un Latvijas Radio kora ieskaņotais albums ar leģendāro dziesmu ciklu „Daugava”. Un Dziesmu svētki. Un komponists un taustiņistrumentālists Mārtiņš Brauns ir Kultūras Rondo studijā, lai dalītos iespaidos un pārdomās par to visu.

Runājot par darbu, Brauns atzīst, ka strādā, bet viņam ir arī attaisnojums, kāpēc neraksta vai precīzāk, nepieraksta daudz.

“Ne tikai gaiss ir piesārņots ar benzīna tvaikiem, bet arī ar mūziku, dzeju, gleznām. Ir baigais vides piesārņojums. Līdz ar to es pats cenšos un rosinu stingrāk pieiet tam, ko dari, vai tas, ko izrakstījis, atbilst taviem gaumes kritērijiem. Svarīgā ir atlase, ar ko iešaŗņot ēteru, vai ar ko dot pozitīvu impulsu” bilst Mārtiņš Brauns.

Mārtiņš Brauns aicina noklausīties jauno ierakstu “Daugava”. "Man stipra aizdoma, ka lielākai daļai būs tā, ka jūs to nenožēlosiet,” tā komponists.