Pavisam drīz – no 23. līdz 25. augustam – notiks laikmetīgā cirka un ielu mākslas festivāls “Re Rīga!”. Piekto gadu – daudzveidīgs cirks telpās un pilsētvidē, pirmo reizi – sarunas pēc izrādēm, meistarklases un festivāla producētas izrādes. Pirmo reizi arī par sadarbības partneriem ir kļuvis "Rīgas cirks" un laikmetīgā cirka festivāls.

“Arī “Rīgas cirks” ir nostājies uz laikmetīga attīstības ceļa. Cirks ir uz palikšanu un būs daudz jaunu lietu," sarunā Kultūras Rondo atklāj festivāla “Re Rīga!” mākslinieciskais direktors Mārtiņš Ķibers.

Laikmetīgā cirka festivālu ievadīs atklāšana 22. augustā ar divām “Work in Progress” izrādēm, viena no tām - “Citrons un medus” - top sadarbojoties ar "Rīgas cirku". Iecerēts, ka vēlāk tā ceļos pa skolām, aicinot bērnus padomāt, ar ko cirks varētu būt interesants un varbūt ir vērts apgūt cirka izglītību.

No 23. augusta sākas festivāla izrādes koncertzālē “Palladium”, kas ļaus noskaidrot, cik daudzšķautņains ir laikmetīgais cirks. 23. augustā uzstāsies Somijas skatuves mākslas uzplaukumu trupa “WHS” ar zrādi “Aiziešana”. 24. augustā izrādē “100% cirks” , ko uz Rīgu vedīs franču mākslinieks Žiljēns Ožē un dāņu mākslinieks Mikels Hobics, būs neganta mānīšanās un gaisa akrobātikas triki, karājoties matu bizē, balansēšana uz viena pirksta.

25. augustā varēs redzēt to, ka laikmetīgais cirks var palīdzēt uzdot pavisam nopietnus jautājumus un arī meklēt atbildes uz tiem – trupas “Ricochet” (ASV) izrādē “Dūmi un spoguļi”.

Iespējams, ka kādreiz nākotnē arī Rīgā varēs iegūt laikmetīgā cirka mākslinieka izglītību. “Tas ir virziens, kurā Rīgas cirks” dosies,” norāda Rīgas cirka direktore Ināra Kehre.

Jau šajā rudenī cirkā atvērs Cirka skolu ikvienam, kas būs kā atspēriena punkts, lai pēc laika izveidotu cirka skolu, kurā var sagatavoties starptautiskām profesionālam cirka skolām. Pirmā iepazīšanas ar jauno skolu būs Atvērto durvju dienā 9. septembrī, iepriekš gan jāpiesakās cirka mājaslapā cirks.lv

Runājot par darbiem Rīgas cirkā, Ināra Kehre atklāj, ka šobrīd notiek fasādes konservācijas darbi, kas ir pamats tālākiem ēkas pārbūves darbiem. “Kārtīgu remontdarbu ēkai pietrūcis sen,”atzīst Ināra Kehre. Otra svarīgākā darbības daļa Rīgas cirkā ir jau minētā cirka skolas organizēšana, tāpat notiek tikšānās ar dažādam interešu grupām, lai saprastu, kādu saturu cirka ēkā var nodrošināt tuvākajos gados, laikā, kamēr cirks gaida pārbūvi.

“Vai tās ir teātra izrādes, vai starpžanru salikums, kur teātris draudzējas ar cirku un deju. Viena no iespējām pārmaiņu laikā ir būt atvērtiem visam un pārbaudīt,” norāda Ināra Kehre.