Laika rats un Eduards Veidenbaums - svarīgākās pieturas zīmes Muzeju nakts programmā šogad. Studijā par šovakar gaidāmajiem notikumiem Latvijas muzejos izvaicājam Muzeju nakts koordinatori Gundegu Dreiblati. Bet Kultūras Rondo par savu pieturvietu izvēlējies Eduarda Veidenbauma memoriālo muzeju „Kalāči” un Cēsu vēstures un mākslas muzeju. Raidījumā viesojas "Kalāču" muzeja vadītāja Tamāra Kurzemniece un Cēsu vēstures un mākslas muzeja izstāžu nama vadītāja Nata Livonska. 

Cēsis Muzeju nakts moto ir “Laiks arī Veidenbaumam!”. Kādam dumpinieks, kādam depresīvs dzejnieks, kādam – cīņā saucējs, kādam citam – nelaimīgs romantiķis. Viens Veidenbaums, bet – katram savs. Cēsīm un cēsniekiem Veidenbaums ir īpaši tuvs! 

Savukārt Eduarda Veidenbauma memoriālais muzejs „Kalāči” saviem pasākumiem kā moto izvēlējies Veidenbauma dzejas rindu „Kā spārnos skrien stundas, skrien skaudīgais laiks...”. Arī katru aktivitāti muzejā šajā naktī raksturo Veidenbauma dzejas rinda.

Kuldīgas novada muzeja Mārketinga un izglītības nodaļas vadītāja Krista Jansone telefona intervijā atklāj, ka vairāk Muzeju nakts aktivitātēs aktualizē laika tēmu.

Šogad 14. maijā 80. dzimšanas dienu svinēja Valentīna Zeile, kura dzīvo Parīzē, bet Naujenē Muzeju nakts priekšvakarā novadpētniecības muzejā atklāta mākslinieces Valentīnas Zeiles darbu izstāde. Par ekspozīciju interesējās mūsu kolēģe Silvija Smagare.

Latvijas Nacionālā mākslas muzeja Komunikācijas nodaļas vadītāja Anna Balandina iepazīstina ar Muzeju nakts programmu LNMM.