Simtgades muzikālajā izrādē “Valka. Latvija. Brīvība.” mīlas stāsts savīsies ar valsts tapšanas laiku. Izrādes centrā ir igauņu meitenes un latviešu strēlnieka skaudrais mīlas stāsts. Šo izrādi Kultūras Rondo” pārrunājam ar scenārija autoru Eduardu Liniņu un aktrisi Zani Dombrovsku

Laiks pirms simt gadiem bija milzu pārmaiņu brīdis Latvijai, Eiropai, visai pasaulei. Sadūrās idejas, pārliecības, intereses un ilūzijas,” izrādes fonu ieskicē tās autors E.Liniņš. “Mokoši dzima jaunā – 20.gadsimta pasaule; pasaule, kurā lielā mērā mēs dzīvojam joprojām. Mūsu vēstījums ir par to, kā šīs visaptverošās kustības rezonēja vienas tautas, vienas pilsētas – Valkas – un atsevišķu cilvēku likteņos. Kā šajos satricinājumos tapa Latvijas valsts, kļūstot par realitāti ģeogrāfiskajā telpā, politiskajos un militārajos izkārtojumos, cilvēku apziņā.

Izrādē spēlēs aktieri no vairākiem Latvijas teātriem: Zane Dombrovska, Raimonds Celms, Ivars Puga, Ivars Kļavinskis, Ģirts Liuziniks, Mārtiņš Liepa, Kaspars Zāle, Kristians Kareļins, Kristaps Ķeselis, Jurģis Spulenieks, Artis Drozdovs, Pēteris Galviņš un citi. Izrādi muzikāli papildinās Valkas pilsētas kultūras nama vokālais vīriešu ansamblis “Lai skan!”. Izrādes režisors ir Gundars Silakatiņš, scenogrāfs – Aigars Ozoliņš.